(VIDEO) 12 MAŽIĆEVIH DERBIJA: Ovako su Partizan i Zvezda prolazili kada je on sudio

Izvor: Kurir, 27.Maj.2017, 14:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Najbolji fudbalski arbitar u nas biće 13 put "delilac pravde" u duelu dva najkvalitetnija i najpopularnija kluba u Srbiji

Upravo ta činjenica nagnala nas je da se bez ocene odluka koje se ma kakve bile ne dopadaju delu navijača, podsetimo svih mečeva u kojima je Mažić do sada bio glavni sudija

1 utakmica - 5 april 2008 133 derbi Partizan - Crvena zvezda 1:1 (1:1)

Prvi put Mažić je sudio 5 aprila 2008 godine Beše to >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << 133 derbi i završen je rezultatom 1:1 Golove su na stadionu Partizana postigli Burzanović (22 minut) i Žuka (29)

I u narednom 134 okršaju igranom 5 oktobra 2008 godine Milorad Mažić je sudio Partizan je bio bolji rival i svoju nadmoć krunisao je golovima Dijare u 56 i Žuke u 93 minutu U 65 minutu oba tima ostala su sa desetoricom na terenu, jer su Moreira i Gaj isključeni zbog međusobnog sukoba koji je trajao ceo meč

3 utakmica - 21 mart 2012  Polufinale Kupa Srbije Crvena zvezda – Partizan 2:0 (1:0)

Priča o deset vezanih derbija počela je 21 marta 2012 Bila je to prva utakmica polufinala Kupa Srbije, u kojoj je Zvezda slavila 2:0 golovima Milunovića (19) i Kasalice 79 minut Crveni karton je minut pre drugog gola zaradio Luka Milivojević iz Zvezde

Goleada na  našem najvećem stadionu Zvezda je slavila sa 3:2, a golove su postigli Kasalica 15, Milivojević 49, Milijaš 74 za Zvezdu, odnosno Mitrović 10, Jovanović ag 16 za Partizan

Utakmica je igrana na stadionu Crvene zvezde, a rešena je autogolom Obradovića u 19 minutu Ovome treba dodati da je Mažić pored sedam žutih kartona, u 90 minutu pokazao i crveni i to Laziću iz Crvene zvezde

Ovaj duel izazvao je mnogo kontraverzi, i pre i posle duela Mažić je dosudio čak dva penala za Crvenu zvezdu, a partizan je pobedio golom Kojića u 90 minutu Pre toga su mreže tresli Drinčić u 27 za Partizan i Mrđa 56 minutu za Zvezdu

Meč je rešen u 89 minutu, kada je Saša Ilić poslao  visinsku loptu u šesnaesterac, Đurđić je glavom spustio za Leonarda, koji je usamljen šutirao snažno, jako i savladao Manojlovića sa nekoliko metara!

Autor: Kurir sport
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan,   Crvena Zvezda