KRAJ: Galatasaraj - Crvena zvezda 83:85 (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 21.Okt.2016, 18:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EVROLIGA: GALATASARAJ - CRVENA ZVEZDA 83:85

GALATASARAJ: Smit, Preldžić, Micov, Tajus, Tompson, Šilb, Plajs, Dej, Guler, Dibler, Dentmon, Koksal

CRVENA ZVEZDA: Rebić, Dangubić, Mitrović, Lazić, Simanić, Dobrić, Simonović, Dženkins, Gudurić, Jović, Kuzmić, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Bjelica

Serdar Marko i crveno-bela vojska posle drame osvojili Istanbul! (VIDEO)

Simonović je blistao u večerašnjoj utakmici.

"Velika utakmica, odigrali smo jako dobro. Nismo počeli dobro, ali smo se vratili. Čvrsta odbrana, i dobra završnica donela je zasluženu pobedu", rekao je Simonović posle meča.

Pobeda za Crvenu zvezdu u dramtaičnoj završnici, Simonović heroj sa 23 poena, Jović dodao 14 poena i devet asistencija

KRAJ!!!

-  Drugo je promašio Jović, Dej promašio sa više od pola terena!

- Ide na bacanja, dve sekunde. Zvezda je blizu trijumfa!

- Maši Dej, hvata Jovićććććććć!

- Gudurić maši

- Tajus maši dva bacanja!

37 sekundi do kraja

Kuzmić koristi asistenciju Gudurića - 83:82. Jović u kontriiiiiii - 83:84

Minut i po do kraja

39. minut - Dentmon je promašio trojku, Kuzmić i Tajus su skočili, mrtva lopta, napad za domaće. U narednom napadu lopta ide na Tajusa i faul Zvezde. Nema još bonusa, Galata u novom napadu - tajm-aut.

DVA MINUTA DO KRAJA

37. minut - Faul nad Gudurićem - 81:80. Dej je promašio, ali je loptu uhvatio Preldžić. Guler rešava prodorom na iskustvo - 83:80. Gudurić je promašio trojku

36. minut - Faul na Deju - 79:77. Opet loš napad Zvezde i kontra u kojoj poentira Guler - 81:77

36. minut - Evo ga ponovo Simonović kada treba da se vadi kestenje iz vatre 2+1 - 77:77

36. minut - Dentmon je preuzeo palicu, a Tajus sa dva uzastopna koša vodi Galatu na tri poena - 77:74

34. minut - Dentmon je promašio, ali i Dej! Konačno da se malo umorio... Bjelica je neumoran, opet je napao licem i iznudio faul - 73:74

32. minut - Dentmon je pogodio sa krila. Ataman ga drži na dvojci, a ovaj mu to vraća dobrim šutem i pogađa dva napada zaredom - 73:72

31. minut - Sada je luda atmosfera u Abdi Ipekči areni. Guler i Tajus u napadu  - 69:69. Bjelica na drugoj strani odlično pogađa iz reketa. Bori se Milko. Bori se i Mitrović, ali pogađa jedno bacanje - 69:72

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Tajus dominira u skoku, u blokadama, a sada je Dej preuzeo palicu u poenterskom smislu. Dobro će Zvezdi doći odmor - 61:67. Veoma važni poeni Bjelice. Ali opet taj Dej - 64:69. I opet Dej - 67:69 - 22. njegov poen

29. minut - Dej je neverovatno neugodan kada igra jedan na jedan - 59:65. Gudurič siguran sa bacanja

Dej pogađa trojku, Galata je u naletu 7:0. Tajus ima četiri blokade

27. minut - Ponovo je Tajus dobro odigrao u napadu i pogodio iz reketa - 54:65. Tajus dominira u blokadama, udara prvi tempo. Dobro, na to se moralo računati...

26. minut - Sada i Dangubiiiić! Odličan prolaz i koš posle naskoka - 50:63. Pa zakucavanje Kuzmića posle prodora Jovića - 15 razlike

24. minut - Sada je Zvezda preuzela inicijativu na parketu, Jović pogaša sjajnu trojku s jedne noge! Ohohooooooooooooo - 50:61. Micov maši za tri, uvukla se nervoza u redove domaćeg tima

24. minut - I opet Jović i Kuzmić! Kako dobra saradnja pleja i centra

23. minut - Evo Jovića i Kuzmića - 50:53- Kuzmić je promašio bacanje, a Simonović prvo uhvatio loptu pa dao trojkuuu - 50:56

22. minut - Tajus lagano pogađa za dva uz slobodno bacanje - 50:49. SImonović vraća dvojkom - 50:51

21. minut-  Dej je promašio šut za tri, Kuzmić skočio dobro. Na drugoj strani je Jović promašio za dva, pa je Dibler promašio trojku... Dangubič odličan u kontri - 47:49

UTAKMICA JE NASTAVLJENA

Kako je počelo, Zvezda može da bude zadovoljna trenutnim rezultatom. Videli su crveno-beli da mogu da se nose sa domaćinom, a pre svega zbog odlične igre Marka Simonovića koji je postigao 15 poena. Odličan je i Jović sa sedam poena i pet asistencija. U domaćem timu su najefikasniji Tajus, Dentmon i Koksal sa po osam poena

POLUVREME - 47:47

Tajm-aut

20. minut - Treća trojka Simonovića! Odlična partija! Nerešeno je - 45:45

19. minut - Guler je promašio trojku, ali je lopta i dalje u rukama Galate. Dej je igrao leđima protiv Mitrovića i lako izvukao faul - 45:42

17. minut - Odlična reakcija Dangubića, a u napadu ponovo siguran Jović - 40:42. Dibler je fauliran pri šutu za tri - 43:42

16. minut - Evo ga i Guler na parketu, dodao je do Tompsona koji pogađa o tablu. Čim uđe Guler odmah to izgleda bolje po Galatasaraj. Dženkins igra dobru odbranu, Jović pogađa. Pa ponovo Tompson. Mora Zvezda bolje da čuva snažnog centra

Gudurić precizan sa bacanja, Zvezda vodi - 35:36

15. minut - Sjajna rampa Simonovića, trojkaaaa Dženkiinsaaaaaaaaaaaaaa - 35:32. I zakucavanje Simonovića u sledećem napadu! Ovo je bio 12. poen Simonovića, najefikasniji je na utakmici za sada

14. minut - Smit siluje, to ide na ruku Zvezde koja se vraća u igru preko trojke Laziča iz ugla. Sada se Zvezda posle traumatičnog početka vratila u igru i ima normalan zaostatak. Ovo je momentum koji bi srpski tim trebalo da iskoristi. Nema Gulera u igri i to se odmah vidi

13. minut - Zvezda bi mogla da odigra malo snažnije u odbrani. Sada je pukotinu iskoristio Micov koji je fauliran. Pogodio je jedno slobodno bacanje - 33:24. Milko se odlično bori, sada je dobio još dva bacanja - 33:26

13. minut - Bjelica je bio agresivan i uspeo je da izvuče faul i pogodio dva bacanja - 32:24

12. minut - Gudurić precizan za tri . Nije to bio izgrađen napad, ali je bio uspešan- 30:22

12. minut - Dva napada je Dženkins promašio, ali i domaći loše igraju u napadu. Maši Dentmon

11. minut - Simonović igra veoma hrabro, sada je iznudio faul iz prodora. Igra jako zrelo - 30:19

KRAJ PRVE ČETVRTINE - 30:17

- Dentmnon pogađa još jednu trojku (4/6 ima Galata za tri poena)

10. minut - Plajs koristi odbitak - 27:17

9. minut - Odličan prodor Dangubića koji je pogodio za dva i imaće faul. To je pravi način da se napadne Galatasaraj - 25:16

8. minut - Evo ga Dentmon sa trojkom iz jako teške situacije. To je njegov specijalitet - 23:13. A potom i Dej svoj specijalitet za dva

Šilb daje jedan poen sa bacanja - 20:13

7. minut - Simonoovićć ponoovooo! Osmi poen Simonovića - 19:13

Trojka Simonoviććććććććććć - 19:10

6. minut- Simonović prekida seriju, ali je Dej pogodio trojku - 19:5. U sledećem napadu Jović daje koš uz malo sreće - 19:7

5. minut - Opet taj Tajus zakucava, a potom pogađa i Koksal- 16:3. Koksal igra daleko bolje ofanzivno nego što to inače čini

5. minut - Mitroviću je sviran faul u napadu zbog bloka koji je napravio Joviću u začetku napada

4. minut- Zvezda se muči u napadu, dok Galatasaraj dobro koristi fizičku nadmoć Aleksa Tajusa koji dominira za sada , a sada i Koksal daje trojku. Lavovi su mnogo bolje ušli u meč, ali treba očekivati da se Zvezda vrati u igru kako meč bude odmicao - 12:3.

3. minut- I opet Tajus, sada lagano zakucavanje posle porlaska po čeonoj liniji, a Dangubić vraća odlično za dva - 7:3. A onda još jedno zakucavanje Tajusa.

2. minut - Opet Tajus završava, ovoga puta je pogodio, a možda je napravio i korake. Kakogod - 5:0 za domaće koji su dobro otvorili duel. Kuzmić na drugoj strani pogađa jedno bacanje - 5:1.

1. minut - Šilb sjajno do Koksala koji pogađa 2+1 - 3:0

1. minut - Prvi napad je odmah završavao Tajus, ali nije bio precizan sa poludstance. Dangubić nije iskoristio prvi napad na drugoj strani

MEČ JE POČEO!

Vreme je za okršaj broj dva Crvene zvezde u ovoj sezoni Evrolige. Ekipu Dejana Radonjića očekuje teško gostovanje Galatasaraju, a meč će se igrati u Abdi Ipekči areni u Istanbulu pred 12.000 bučnih navijača sa početkom od 19 časova. Najvljeno je da gostujućih navijača neće biti u dvorani, a isto pravilo će važiti i za duel ovih rivala u Beogradu.

MOZZART KVOTE: 1(1,50); X(16,00); 2(3,50)

Oba tima su u prvom kolu Evrolige doživeli poraze, pa će sada gledati da poprave utisak na popravnom. Pogotovo je pritisak na Galatasaraju, koji ima imperativ pobede, što je u razgovoru za MOZZART Sport potvrdio i Vladimir Micov.

Opširnu najavu meča možete pročitati OVDE.

Milko Bjelica rekao je pred meč da će Zvezda tražiti šansu za pobedom.

"Ovo je važna utakmica za nas, pokušaćemo da iznenadimo Galatasaraj koji je dosta izmenjen i ima puno kvalitetnih igrača, tražićemo svakako našu šansu. Nije iznenađenje što su izgubili od CSKA, ali imaju kvalitet, ne zanima nas podrška i uzavrela atmosfera na tribinama, gledaćemo samo nas, i našu igru. Igrali smo dosta takvih utakmica i spremni smo", rekao je Bjelica.

O tome kakav protivnik čeka Zvezdu večeras detaljno pročitajte OVDE.

Crvena zvezda je bez greške u ABA ligi, ima dosta samopouzdanja, nema mnogo toga da izgubi, pa bi večeras moglo da se očekuje da Beograđani odigraju dobar meč i priprete favorizovanom domaćinu.