Izvor: SEEbiz.eu, 03.Jan.2016, 11:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
iPhone dominira britanskim tržištem
LONDON - Istraživanje kompanije uSwitch koje obuhvaća tržište Velike Britanije pokazalo je kakve su preferencije tamošnjih korisnika prema pametnim mobilnim telefonima.
Na razini 2015. godine iPhone modeli nastavili su svoju višegodišnju dominaciju u prodajnim rezultatima na Otoku, pa je od deset najprodavanijih mobilnih uređaja čak šest izašlo iz Appleove radionice.
Na prvo mjesto zasjeo je >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu << najjeftiniji iPhone 6, kontroverzni model sa samo 16 GB memorije. U stopu ga slijedi dvije godine star model 5S, a na trećem mjestu je ponovno šestica, no ona opremljena sa 64 GB memorije. Četvrto mjesto po prodaji drži najnoviji model, iPhone 6S 16 GB, unatoč činjenici da se počeo prodavati tek u rujnu.
Tek peto mjesto rezervirano je za jedan Samsungov model, a radi se o Galaxyju S6 s 32 GB. Nakon njega ponovno dolaze dva iPhonea, i to 5C na šestom i 6S 64 GB na sedmom mjestu ljestvice najtraženijih uređaja. Top 10 zatvaraju Samsung Galaxy S6 Edge 32 GB, Samsung Galaxy Note 4 i Samsung Galaxy S5.
Zanimljivo, iako su potpuno izdominirali ovu listu, Appleovci nisu uspjeli britanske korisnike uvjeriti da kupuju i njihov "veliki" iPhone 6 plus, koji nije ušao u 10 najprodavanijih. iPhone 6S se, pak, sve bolje prodaje pa je u prosincu upravo taj model bio najprodavaniji uređaj u Velikoj Britaniji.
Pogledaj vesti o: London








