Izvor: Blic, 25.Jan.2021, 15:26

ŠTA NAS ČEKA POSLE POTRESA U KRAGUJEVCU Seizmolog Branko Dragićević: Ovakvi zemljotresi mogu da ljuljaju zgrade ali ne i da prave štetu, sizmolozi ih priželjkuju

Zemljotres koji je pogodio Kragujevac je umeren do jak, između 4 do 5 stepeni Merkalijeve skale, bio je dosta plitak, do pet kilometara. Mogu da izazovu vibracije, slabo podrhtavanje i ljuljanje zgrada, ali ne mogu da izazovu materijalne štete. Može da izazove strah - rekao je seizmolog Branko Dragićević o zemljotresu u Kragujevcu koji se desio danas nešto pre podneva.
Pogledaj vesti o: Zemljotres

Nastavak na Blic...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.