Izvor: RTS, 07.Nov.2010, 15:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NBA pomaže Kraljevu
Srpski košarkaši svojim igrama i ponašanjem ostavili su dubok trag u NBA ligi. Koliko su cenjeni govori i najava ekipe Oklahoma siti tandersa, za koju nastupa Nenad Krstić, da će deo prihoda sa meča protiv Bostona uplatiti Kraljevu, za obnovu posle zemljotresa.
Utakmica NBA lige između Oklahoma siti Tandersa i Boston seltiksa, koja je na programu u noći između nedelje i ponedeljka, imaće veliki značaj >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << za ljude u Srbiji.
U prvom planu neće biti rezultat, mada će srca većine navijača biti uz Oklahoma siti za koji nastupa kapiten Srbije Nenda Krstić.
Važnije od rezultata utakmice biće sjajan gest uprave Oklahoma sitija, koja će deo prihoda sa tog meča uplatiti za obnovu Kraljeva posle razornog zemljotresa.
Krstić, koji je rođen u ovom gradu, za klupski sajt je napisao da niko od njegove porodice nije povređen u zemljotresu, ali da je više od 60 posto objekata oštećeno i da je materijalna šteta ogromna. On je najavio prikupljanje dobrotvornih priloga koji će pomoći što bržu obnovu objekata u tom gradu.
"Plata većine Kraljevčana je oko 200, 300 dolara i možete da zamislite šta će to značiti svima. Zahvaljujem se klubu koji me podržava, a ja ću dati sve od sebe da doprinesem ovoj akciji. Nisam jedini, jer mnogo ljudi u Srbiji, brojni košarkaši i fudbaleri takođe žele da pomognu. Pošto je život sada težak, znam da će svaka pomoć biti dobrodošla", istakao je Krstić.
Pogledaj vesti o: Zemljotres u Kraljevu, Seizmološki Zavod Srbije


















