NIJE IZDRŽAO Preminuo bokser koji je nokautiran pre četiri dana

Izvor: 011vodič.com, 17.Okt.2019, 09:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NIJE IZDRŽAO Preminuo bokser koji je nokautiran pre četiri dana

Četiri dana je trajala neizvesnost, a ovog jutra vam donosimo tužnu vest iz Čikaga. Bokser velter kategorije Patrik Dej preminuo je u noći između srede i četvrtka, u 28. godini od posledica nokauta u borbi sa Čarlsom Konvelom.
Dej je prošlog vikenda zadobio povredu mozga i na nosilima je iznet sa terena, a po prijemu u bolnicu je stavljen u veštačku komu. Međutim, nesrećni bokser nije izdržao, njegov menadžer Lu Dibela je potvrdio da je Dej podlegao povredama.
Imao je >> Pročitaj celu vest na sajtu 011vodič.com << 17 pobeda, bio je to to Dejov peti poraz u profesionalnoj karijeri, ali on ga je koštao mnogo više od pojasa. I njega, i njegovu porodicu.
– Bio je sin, brat i mnogima dobar prijatelj. Patova ljubaznost, pozitivnost i velikodušnost ostavili su utisak na sve koji su ga upoznali. Patrik Dej nije morao da se bavi boksom. Potekao je iz dobre familije, bio je pametan, obrazovan i na raspolaganju su mu bili mnogi drugi načini da zaradi za život. Opredelio se za boks, znajući za rizike kojima je svaki borac izložen kada uđe u ring. Boks je ono što je Pat voleo. Tako je inspirisao druge ljude i to je bilo ono što je činilo da se oseća živim – navodi se u Dibelinom saopštenju.
Iva vest je pogodila jako Konvela, čiji udarac je koštao Deja života. Kovel ima 22 godine i bio je učesnik Olimpijskih igara u Riju de Žaneiru.
– Nikad ne bih poželeo da ti se desi ovako nešto, samo sam želeo da pobedim. Kada bih mogao da vratim vreme, učinio bih to. Niko ne zaslužuje da mu se ovo dogodi – rekao je Konvel.
Snimak borbe i smrtonosnog nokauta možete pogledati u nastavku teksta.

Ovo je u poslednjih nekoliko meseci treći smrtni slučaj koji je direktno proistekao iz povreda zadobijenih tokom borbe. Pre Deja, nesrećno su stradali ruski bokser Maksim Dadašev i Argentinac Ugo Santiljan.

The post NIJE IZDRŽAO Preminuo bokser koji je nokautiran pre četiri dana appeared first on 011vodic.com.

Nastavak na 011vodič.com...






Povezane vesti

Bokser preminuo četiri dana posle nokauta

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Okt.2019

Američki bokser Patrik Dej preminuo je četiri dana nakon što je nokautiran od sunarodnika Čarlsa Konvela u borbi supervelter kategorije u Čikagu. Dej je od udaraca Konvela zadobio povrede mozga i u bolnici, u 27. godini, izdahnuo nakon što je četiri proveo u komi..."Bio je sin, brat, dobar prijatelj...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta 011vodič.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta 011vodič.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.