Izvor: Blic, 05.Feb.2008, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Majk Edvards novi direktor Duvanske industrije Vranje
Za novog generalnog direktora Duvanske industrije Vranje (DIV), koja posluje u sastavu kompanije Britiš Ameriken Tabako (British American Tobacco), izabran je Majk Edvards, saopšteno je danas iz te kompanije.
Edvards je dužnost preuzeo od Jirgena Bakeberga, koji nakon dve godine u Vranju odlazi na mesto generalnog direktora BAT-ove fabrike u italijanskom gradu Leče.
Novi direktor je do sada bio direktor >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << proizvodnje u Poljskoj, a u BAT-u radi 15 godina.
Iz kompanije je najavljeno da će njegovo iskustvo značajno doprineti daljem rastu produktivnosti i smanjenju troškova proizvodnje u Vranju, a prema njegovim rečima, cilj je da ta fabrika bude konkurentna i omogući dalji rast na srpskom tržištu.
Majk Edvards (47) je po obrazovanju diplomirani inženjer sa magistraturom iz menadžmenta lanca nabavke i ima 26 godina radnog iskustva.
BAT je u Srbiji prisutan od 1996. godine, a Duvansku industriju Vranje kupio je 2003. godine. DIV proizvodi oko pet milijardi cigareta godišnje, što je četiri puta više nego u 2003.












