Srpski MiG-ovi 29 prikazali i nove kineske vođene avio-bombe LS-6: Novi nosač bombi i raketa ključan za jednostavniju integraciju novog naoružanja

Izvor: TangoSix.rs, 11.Mar.2026, 08:22

Srpski MiG-ovi 29 prikazali i nove kineske vođene avio-bombe LS-6: Novi nosač bombi i raketa ključan za jednostavniju integraciju novog naoružanja

Kao što je Tango Six juče objavio, borbeni avion MiG-29 Vojske Srbije juče je viđen naoružan kineskim raketama vazduh-zemlja CM400AKG.
RV i PVO odlučilo je da nastavi sa prikazivanjem novih ubojnih sredstava iz Kine danju. Tako je juče višenamenski MiG uočen sa planirajućom INS/GNSS vođenom avio-bombom LS-6., sredstvom koje takođe do sada nismo bili u prilici da vidimo na srpskim letelicama.
Na osnovu gabarita može se zaključiti da je u pitanu varijanta kalibra 500 kg, čiji domet može biti do 80 km.
Sistem SWFCS bio je izložen na izložbi “Partner 2025“. Na prednjem delu vidi se antena i...

Nastavak na TangoSix.rs...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TangoSix.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TangoSix.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.