Teže do srpskih pasoša

Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 17.Jun.2009, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Teže do srpskih pasoša

STOKHOLM - Zamenik premijera i ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je juče u Stokholmu da je Srbija spremna da zajedno sa Švedskom pređe ostatak puta ka potpunom ukidanju viza i da u narednim mesecima ispuni sve preostale uslove kako bi njeni državljani od 1. januara putovali bez viza u zemlje EU.

Posle razgovora sa ministrom za migracije i politiku >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << azila Tobijasom Bilstronom, Dačić je rekao da je švedskog kolegu informisao o „svemu što je Srbija učinila u prelaženju mape puta ka EU i viznoj liberalizaciji“.

Bilstron je potvrdio da je razgovor sa Dačićem bio veoma sadržajan i naglasio kako očekuje da će saradnja sa Srbijom i u narednom periodu biti veoma dobra, budući da Švedska od 1. jula predsedava EU.

Dačić je nemačkom radiju Dojče vele naglasio da je bitno da kriminalni krugovi budu onemogućeni da iskoriste viznu liberalizaciju Srbije i najavio da će biti pooštreni kriterijumi za izdavanje biometrijskih pasoša.

„Ono što najviše brine EU jeste moguća zloupotreba srpskih pasoša na Kosovu i Metohiji. Takvi tehnički detalji sada spadaju u policijski aspekt posla“, rekao je Dačić. On je objasnio da će biti donet niz tehničkih mera koje će se odnositi na pooštravanje kriterijuma za dobijanje novog biometrijskog pasoša i da će takvi kriterijumi važiti i za građane Kosova i Metohije.  

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.