Sobe sa najlepšim pogledom

Izvor: Politika, 04.Maj.2015, 22:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sobe sa najlepšim pogledom

Odluka gde provesti odmor donosi se na osnovu mnogih faktora: porodičnog budžeta, da li se voli peščana ili kamenita plaža, da li je za destinaciju potrebna viza, kako se stiže i koliko se dugo putuje: kopnom, vodom ili leti avionom. Ali i na osnovu brojnih drugih činjenica. Malo je srećnika koji adresu za provod tokom letnjih meseci biraju samo na osnovu pogleda iz sobe.

Upravo izborom liste najboljih destinacija u kojima su izgrađeni kompleksi iz kojih se pruža zadivljujući >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << pogled pozabavio se sajt luxurytravelblog.com.

Autor teksta je apostrofirao da su prilikom izbora vodili računa da se pogled pruža na prirodne lepote, uzimajući u obzir život savremenog čoveka. Tačnije, vid opterećen višesatnim gledanjem u ekrane elektronskih uređaja, boravkom pod veštačkim osvetljenjem... Zato, kako piše na ovom specijalizovano sajtu, na listi su isključivo mesta odakle „puca” pogled na beskrajno plavetnilo, zelenilo ili magične obrise zraka sunca.

1. Džejd Mauntin, ostrvo Sveta Lucija

Sobe u ovom kompleksu imaju samo po tri zida. Jedna strana je uvek otvorena prema pejzažu koji ostavlja bez daha. Plavetno more i visoki planinski vrhovi u daljini nešto su što bi i najprobirljivije turiste učinilo zadovoljnim.

--------------------------------------------------------------------------------------------

2. Karma Kandara, Bali

Kompleks smešten na velikom greben, u poslednje tri godine, proglašavan je za najlepšu destinaciju za venčanja u ovom delu Azije, a ne samo Indonezije. Ipak, ne samo novi supružnici već svi gosti budu zadivljeni prizorom – kristalno čistom vodom i peščanom plažom, i to iz ptičje perspektive.

--------------------------------------------------------------------------------------------

3. „Grejs hotel”, Santorini

Nema ko nije poželeo da poseti jedno od najlepših ostrva Grčke. Razglednice sa motivima nastalim upravo na Santoriniju omiljene su i čuvaju se godinama, na vidnom mestu u domu ili u kancelariji. U prepoznatljivim belim tonovima, iz soba ali i iz bazena hotela pruža se, kako kažu oni koji su bili, najlepši pogled na zalaske i izlaske sunca.

--------------------------------------------------------------------------------------------

4. Amangiri, Juta, SAD

Veliki kanjon, nastao prodorom reke Kolorado kroz stene pre više miliona godina, danas je popularna turistička destinacija u Sjedinjenim Američkim Državama. Amangiri je ušuškan, u blizini granice između Arizone u Jute. Opuštanje u toplom bazenu sa pogledom ka visovima okolnih stena više je nego živopisan doživljaj.

--------------------------------------------------------------------------------------------

5. For sizons, Bora Bora

Kada se boravi na ostrvu u središtu južnog Pacifika gde god da se pogleda vidi se samo prozirno plavetna voda, a ako se zaroni – koralni grebeni između kojih plivaju jata šarenih riba. Ugašeno grotlo vulkana visoko 700 metara, prekriveno zelenim rastinjem, krajolik je na koji prvo padne pogled u jutarnjim satima probuđenih gostiju u bungalovima.
Pogledaj vesti o: Vize

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.