Izvor: S media, 08.Nov.2009, 11:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Konačno, put u EU nam je otvoren!
Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić izjavio da posle najave da bi vize za gradjane Srbije mogle da budu ukinute i pre Nove godine Srbija želi da okonča debatu kojim putem ide - a to je ka punopravnom članstvu u EU.
"Podnošenje kandidature će i ozvaničiti tu činjenicu. Smatramo da su se stekli najvažniji uslovi da se to dogodi, najverovatnije do kraja godine. Ali, nastavićemo proces širokih konsultacija sa >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << svim relevantnim sagovornicima i uskoro ćemo doneti konačnu odluku", rekao je Jeremić.
Jeremić je istakao da će Srbija pažljivo razmotriti sve okolnosti, a da je svakim danom sve više onih koji se pridružuju mišljenju da kandidaturu treba podneti što pre.
"Konačnu odluku donećemo posle Samita šefova država i vlada EU sredinom decembra u Briselu", rekao je Jeremić.
On je ocenio da je "Holandija u ovom trenutku prilično usamljena u stavu da nije još došlo vreme za nastavak procesa evropskih integracija za Srbiju".
"
Mislim da je ta situacija svakim danom sve očiglednija. Da li će to i u kom trenutku dovesti do promene stava Holandije, ne bih nagadjao. Holandija je suverena zemlja, i na njoj je da donese odluku. Usmeravamo sve diplomatske snage da se steknu uslovi da iskoračimo napred ka punom članstvu u EU. Mislim da smo to zaslužili", naglasio je Jeremić.



