Konačno, put u EU nam je otvoren!

Izvor: S media, 08.Nov.2009, 11:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Konačno, put u EU nam je otvoren!

Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić izjavio da posle najave da bi vize za gradjane Srbije mogle da budu ukinute i pre Nove godine Srbija želi da okonča debatu kojim putem ide - a to je ka punopravnom članstvu u EU.

"Podnošenje kandidature će i ozvaničiti tu činjenicu. Smatramo da su se stekli najvažniji uslovi da se to dogodi, najverovatnije do kraja godine. Ali, nastavićemo proces širokih konsultacija sa >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << svim relevantnim sagovornicima i uskoro ćemo doneti konačnu odluku", rekao je Jeremić.

Jeremić je istakao da će Srbija pažljivo razmotriti sve okolnosti, a da je svakim danom sve više onih koji se pridružuju mišljenju da kandidaturu treba podneti što pre.

"Konačnu odluku donećemo posle Samita šefova država i vlada EU sredinom decembra u Briselu", rekao je Jeremić.

On je ocenio da je "Holandija u ovom trenutku prilično usamljena u stavu da nije još došlo vreme za nastavak procesa evropskih integracija za Srbiju".

"

Mislim da je ta situacija svakim danom sve očiglednija. Da li će to i u kom trenutku dovesti do promene stava Holandije, ne bih nagadjao. Holandija je suverena zemlja, i na njoj je da donese odluku. Usmeravamo sve diplomatske snage da se steknu uslovi da iskoračimo napred ka punom članstvu u EU. Mislim da smo to zaslužili", naglasio je Jeremić.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.