Izvor: Deutsche Welle, 26.Maj.2009, 16:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ko će i kada do bezviznog režima?
Makedonija ispunila gotovo sve, Srbija i Crna Gora većinu, a BiH i Albanija još moraju da rade na ispunjavanju uslova za vizu liberalizaciju, prenosi Evropska inicijativa za stabilnost.
Povezane vesti
Kome će EU liberalizirati vizni režim?
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 26.Maj.2009
Makedonija je jedina zemlja koja je ispunila sve uvjete za liberalizaciju viznog režima s EU. BiH i Albanija su posljednje na listi, pa će njihov ulazak u Bijeli šengen biti odgodjen. Crna Gora je bolje ocijenjena od Srbije, ali se u Brusselsu ..
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Deutsche Welle. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Deutsche Welle. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.









