Izvor: Blic, 13.Jan.2011, 00:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Inter eliminisao Đenovu, Mikoli izbacio Kjevo
Fudbaleri Intera i Palerma pridružili su se Parmi u četvrtfinalu Kupa Italije nakon pobeda protiv Đenove, odnosno Kjeva.
Palermo je u prvoj utakmici dana golom Fabricija Mikolija sa bele tačke pobedio Kjevo deset minuta pre kraja, a za plasman u polufinale igraće protiv Parme koja je još u decembru overila vizu za četvrtfinale pobedom nad Fiorentinom.
Branilac trofeja Inter imao je nešto lakši posao na svom terenu protv Đenove. Dejan Stanković i Boško >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Janković nisu bili u protokolima svojih ekipa za ovaj susret, ali zato jeste Samjuel Eto koji je golovima u 15. i 43. minutu najavio laganu pobedu favorita.
Đenova je u nastavku meča smanjila sa bele tačke preko Karje, a penalu je prethodio prekršaj najnovije akvizicije Intera Andree Ranokije koji je u 54. minutu oborio Rudolfa. I pored toga, gosti su posle samo pet minuta dobili novi gol nakon što je precizan bio Mariga, a kada je Skuli u 90. minutu smanjio na 3:2 bilo je isuviše kasno da Đenova izvuče nešto više.
Kup Italije, 1/8 finala
Palermo - Kjevo 1:0
(Mikoli 80 p)
Inter - Đenova 3:2
(Eto 15, 43, Mariga 59 - Karja 54 p, Skuli 90)
Četvrtak:
Juventus - Katanija
18.01.2011.
Napoli - Bolonja
19.01.2011.
Roma - Lacio
Sampdorija -Udineze
20.01.2011.
Milan - Bari
14.12.2010
Parma - Fiorentina 2:1 posle produžetka






