Haradinaj: Podrška Amerike od životne važnosti

Izvor: Vesti-online.com, 16.Jul.2018, 16:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Haradinaj: Podrška Amerike od životne važnosti

Ramuš Haradinaj ocenio da je podrška koju Prištini pružaju SAD u procesima liberalizacije viza, okončanja dijaloga sa Srbijom "od životne važnosti".

Kosovski premijer je tokom susreta sa zamenikom pomoćnika američkog državnog sekretara Pitom Marokom ocenio da je Kosovo "dokazalo" angažovanje na prevenciji i u borbi protiv terorizma kao i da će nastaviti aktivnosti u toj oblasti, saopšteno je iz kabineta kosovskog premijera.

Navodeći da je Priština >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << opredeljena za održiv mir u zemlji i u regionu, Haradinaj je zatražio podršku SAD za učlanjenje Kosova u Interpol ocenujući da bi to pomoglo "ne samo Kosovu već i regionu i EU u jačanju bezbednosti".

On je izrazio zahvalnost Sjedinjenim Američkim Državama na pomoći koju Vašington pruža Kosovu u kako je rekao, "u svim etapama jačanja državnosti".
Pogledaj vesti o: Vize

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.