Izvor: B92, 09.Apr.2009, 03:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Davidović legalno dobio vizu"
Beograd -- Vođa "Nacionalnog stroja" Goran Davidović dobio je vizu jer nije na listi osoba kojima se "šengenska viza" ne sme izdavati, kaže ambasador Italije u Beogradu.
Ambasador Alesandro Merola je za list "Danas" rekao da ni srpsko tužilaštvo ni policija nisu dali ambasadi informaciju da je Davidoviću suđeno u Srbiji i da mu sledi zatvorska kazna. "Davidović se nije nalazio na listingu osoba kojima ne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << treba dati šengensku vizu. Nije postojao, dakle, nijedan razlog da mu ne izdamo vizu", rekao je Merola.
Davidović je u martu pozvan na izdržavanje jednogodišnje zatvorske kazne koja mu je prošle godine izrečena pred Okružnim sudom u Novom Sadu zbog raspirivanja rasne, verske i nacionalne mržnje. Presudu je potvrdio i Vrhovni sud Srbije, a Davidović je, umesto u zatvor u Somboru, otišao u Italiju.
Ambasador Italije rekao je da je Davidović imao važeći pasoš i da je tražio vizu za porodično spajanje, jer njegova žena živi u Italiji.
Nakon što je dobio vizu, otputovao je iz Srbije.












