Vučić posetio Kolubaru

Izvor: Politika, 13.Feb.2014, 12:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić posetio Kolubaru

LAZAREVAC –Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić ocenio je danas da je „Kolubara” od gubitaša stigla do pozitivnog bilansa, najavio da će se zbog uočenih problema raditi na izmenama Zakona o javnim nabavkama i poručio da će svi morati da plaćaju električnu energiju.

Vučić je, prilikom posete Rudarskom basenu rekao da je „Kolubara” proizvela milion tona uglja više od planiranih bilansa, a da >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << je 8. februara ove godine oboren rekord star 26 godina od 116.000 tona u jednom danu.

Vučić je ukazao da je"Kolubara” od 3,8 milijardi dinara gubitka došla do pozitivnog poslovanja id 800 miliona dinara, i naglasio da su to dobri rezultati.

On je ocenio da je dobro što je Rudarski basen preuzeo 1.470 radnika iz preduzeća „Kolubara usluge” koji su, kako je naveo, radili za 25.000 dinara, a sada će imati pristojnije uslove i bolje plate.

Ocenivši da je Zakon o javnim nabavkama doneo poboljšanja Vučić je napomenuo da su u međuvremenu uočeni određeni problemi sa „profesionalnim ometačima tendera”, zbog čega je najavio izmene tog zakona.

„U jednom trenutku nam je stalo 60 mašina zato što je neko platio da se sruši postupak javnih nabavki”, naveo je Vučić.

Govoreći o problemima s naplatom utrošene struje vicepremijer je poručio da svi moraju da plaćaju struju, isto kao što plaćaju porez, te da se to odnosi i na one delove zemlje u kojima je već tradicija da se računi za struju ne plaćaju, poput Bijanovca i Preševa.

Dodajući da razume „političke pritiske” u takvim slučajevima, Vučić je rekao da to jednostavno ne može da se dozvoli, jer onda građani neće biti jednaki i poručio: „Ili će plaćati struju ili je neće imati”.

Vicepremijer je da će u proizvodnju na kopovima biti uloženo do 150 miliona evra.

------------------------------------------------

Vučić: Solidarni porez i nakon izbora,briga me za popularnost

LAZAREVAC –Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić izjavio je danas da solidarni porez važi za sve koji rade u javnom sektoru i da neće da obećava, kao neki, da će biti ukinut odmah posle izbora.

„Nisam došao da lažem kako ćemo to da uradimo dan posle izbora, jer je to neodgovorno i neozbiljno i to govore ljudi koji pojma nemaju kakve su javne finansije koje su decenijama razarane i uništavane”, rekao je Vučić novinarima prilikom obilaska Rudarskog basena „Kolubara”.

Srbiji je potrebno ozdravljenje i smanjenje fiskalnog deficita, dodao je, a ne uvećavanje „da bi političari bili popularniji”.

„Baš me briga za njihovu popularnost”, rekao je Vučić.

-------------------------------------------------

Vučić: Nije bilo izmene briselskog sporazuma

BEOGRAD –Prvi potpredsednik vlade Aleksandar Vučić izjavio je danas da nije bilo nikakve izmene briselskog sporazuma Beograda i Prištine i da „ništa nije dogovoreno dok sve nije dogovoreno”.

Vučić je novinarima u Kolubari, upitan da li je dogovorom oko toga da bude jedan sud za sedam opština na severu KiM izmenjen briselski sporazum, odgovorio: „Ma kakvi. Prvo, nije ništa izmenjeno iz briselskog sporazuma i nije ništa dogovoreno.„

„Ima jedno pravilo da ništa nije dogovoreno dok sve ne bude dogovreno”, rekao je Vučić, komentarišući jučerašnju rundu dijaloga u Briselu kojoj je prisustvovao.

On je naveo da mu je teško da objasni i taktiku Beograda jer postoje stvari koje ne sme javno da kaže, ali i poručio da treba imati poverenja u rukovodstvo Srbije jer znaju šta rade.

„Ne znam ko je izlazio sa kakvim izjavama, ali ovo je stvar koju vam kažem”, rekao je Vučić.

U Briselu je juče održana 22. runda briselskog dijaloga čija je glavna tema bila pravosuđe, a kako je posle sastanka izjavio premijer Ivica Dačić, Beograd i Priština su uspeli da približe stavove, a eksperti će u narednim danima finalizovati dogovor, koji će biti potvrđen na narednom sastanku s kosovskim premijerom Hašimom Tačijem.

Tanjug

objavljeno: 13.02.2014

Nastavak na Politika...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Vučić: U proizvodnju na kopovima biće uloženo 150 miliona eura

Izvor: Telegraf.rs, 13.Feb.2014

Prvi potpredsedenik Vlade posetio je Rudarski basen "Kolubara" i ocenio da je ovo preduzeće stiglo do pozitivnog bilansa od 800 miliona dinara, i naglasio da su to dobri rezultati

Nastavak na Telegraf.rs...

Vičić: Svi gradjani Srbije moraju da plaćaju utrošenu struju

Izvor: Beta Video, 13.Feb.2014

LAZAREVAC - Svi gradjani Srbije, kao što moraju da plaćaju poreze, moraju da plaćaju i utrošenu struju, čak i u mestima gde to nerado čine, kao što su Pressevo i Bujanovac, rekao je prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić. (CH3)

Kliknite na sliku da bi video krenuo.

Realizovano uz pomoć www.beta-video.tv

Nastavak na Beta Video...

Dobri rezultati „Kolubare”

Izvor: Politika, 13.Feb.2014

Solidaran porez na plate u javnom sektoru neće biti ukinut, ali će se razmotriti mogućnost da se uzme manje onima koji rade teže poslove, najavio prvi potpredsednik vlade u ostavci Aleksandar Vučić ..Lazarevac – Prvi potpredsednik vlade Aleksandar Vučić ocenio je da je „Kolubara” od gubitaša...

Nastavak na Politika...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.