Vlada preporučila da 14. januar bude neradan dan

Izvor: Studio B, 31.Dec.2012, 13:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vlada preporučila da 14. januar bude neradan dan

Vlada Srbije preporučila je državnim i drugim organima i organizacijama, kao i privrednim društvima da 14. januar bude neradan dan zbog proslave Srpske Nove godine.

U zaključku Vlade Srbije, koji je objavljen u najnovijem "Službenom glasniku", navedeno je da državni i drugi organi i organizacije i privredni subjekti 14. januara treba da omoguće zaposlenima da odsustvuju sa rada pod uslovom i na način kojim je uređeno odsustvovanje u dane državnih i verskih praznika, >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << koji se u Srbiji praznuju kao neradni dani.

Međutim, privredna društva i drugi oblici organziovanja za obavljanje delatnosti ili pružanje usluga čija priroda delatnosti, odnosno tehnologija procesa rada zahteva neprekidan rad, tu preporuku treba da relizuju tako da obezbede neprekidno obavljanje deletnosti kako ne bi nastale štetne posledice za građane i druge subjekte.
Pogledaj vesti o: Doček srpske nove godine,   Nova godina

Nastavak na Studio B...



Povezane vesti

Neradni dan će biti i 14. januar

Izvor: JuznaSrbija.info, 31.Dec.2012

Vlada Srbije preporučila je državnim i drugim organima i organizacijama, kao i privrednim društvima da 14. januar bude neradan dan zbog proslave Srpske Nove godine.

Nastavak na JuznaSrbija.info...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.