To je vest: Mesi NIJE najbolji fudbaler Argentine

Izvor: Mondo, 18.Dec.2014, 19:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

To je vest: Mesi NIJE najbolji fudbaler Argentine

Igrač Barselone prvi put od 2007. nije izabran za najboljeg fudbalera u svojoj zemlji. Pobedio ga je Anhel di Marija.

Foto: Guliver/Getty images/Laurence Griffiths

Anhel di Marija proglašen je u tradicionalnom izboru sportskih novinara u Argentini za najboljeg fudbalera te zemlje u 2014. godini.

Di Marija, koji je posle Svetskog prvenstva prešao u Mančester junajted, osvojio je prestižnu nagradu Olimpija de Plata, koju je od 2007. godine neprekidno osvajao >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Lionel Mesi. Fudbaler Barselone tu nagradu osvajao je čak osam puta u karijeri, a prvi put 2005. godine.

Argentinski novinari smatraju da je Di Marija bio najzaslužniji što su "gaučosi" stigli do finala na Mundijalu u Brazilu u julu, iako ga on zbog povrede nije igrao, a pre toga je sa Real Madridom osvojio desetu titulu Lige šampiona.

Angel di Marija (26) je proglašen najboljem igračem finala Lige šampiona, uvršten je u idelan tim tog takmičenja, kao i u najbolju postavu Svetskog prvenstva u Brazilu.

On je bio u konkurenciji od 10 igrača koji su nominovani za Zlatnu loptu FIFA, dok je Mesi ostao u trci za tu prestižnu nagradu zajedno sa Kristijanom Ronaldom i Manuelom Nojerom.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.