Šukri: O Kosovu u skladu sa međunarodnim pravom

Izvor: RTS, 28.Nov.2018, 20:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šukri: O Kosovu u skladu sa međunarodnim pravom

Egipat će i dalje voditi politiku "zamrznutog priznanja" i pružati podršku nastavku dijaloga Beograda i Prištine u cilju donošenja konačnog kompromisnog rešenja, rekao je šef diplomatije te afričke države Sameh Šukri u razgovorima s predsednikom i premijerkom Srbije. Za RTS je objasnio šta znači to što je Egipat "zamrznuo" priznanje Kosova.
Sameh Šukri u intervjuu za RTS podseća da je odluka >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da se prizna Kosovo doneta tokom godine u kojoj je Muslimansko bratstvo vladalo Egiptom i koja je bila specifičan momenat u istoriji zemlje.

"To se desilo u posebnom trenutku egipatske istorije i ta vlada je smenjena i izabran je novi predsednik 2014. Ova vlada je uvažila poziciju Srbije i shvata koliko je važno da se to pitanje rešava u skladu sa međunarodnim pravom i rezolucijama SB i u kontekstu pregovora pod pokroviteljstvom EU. Odnosi Egipta i Srbije su snažni. Egipat nije osnovao diplomatsko predsedništvo na Kosovu", kaže Šukri.
Odgovarajući na pitanje da li je sada Kosovo za Egipat suverena i nezavisna država, Šukri je rekao da ne "želi da kategorizuje šta Kosovo jeste, a šta nije", jer se o tome, kaže, više pita međunarodno pravo i legitimitet.
"Naša pozicija, kao što sam objasnio i koncentrisao se na to, jeste da nema implementacije te odluke dok se kroz pregovore ne potvrdi da je taj status u skladu sa međunarodnim pravom", istakao je šef egipatske diplomatije.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na RTS...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

EGIPAT OKRENUO LEĐA PRIŠTINI: Uvažavamo poziciju Srbije!

Izvor: SrbijaDanas.com, 28.Nov.2018

Egipat će i dalje voditi politiku "zamrznutog priznanja" i pružati podršku nastavku dijaloga Beograda i Prištine u cilju donošenja konačnog kompromisnog rešenja, rekao je šef diplomatije te afričke države Sameh Šukri u razgovorima s predsednikom Vlade i predsednikom Srbije..Sameh Šukri podseća...

Nastavak na SrbijaDanas.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.