Izvor: TvojPortal.com, 13.Dec.2011, 14:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbi uklonili barikadu da propuste Ruse
/vesti online/ Srbi iz opštine Leposavić na severu Kosova uklonili su danas barikadu na putu Raška-Leposavić, ispred prelaza Jarinje prema centralnoj Srbiji, kako bi propustili konvoj s ruskom pomoći za kosovske Srbe.
Barikada je uklonjena u međuzoni u delu koji pripada centralnoj Srbiji. Nakon toga, kolona s vozilima stigla je na prelaz Jarinje gde je kontrolišu službenici Euleksa, koji su zaustavili konvoj.
Foto: Ilustracija
U koloni je jedan kamion >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << sa ruskom pomoći i nekoliko vozila, među kojima je i automobil ruskog ambasadora u Beogradu Aleksandra Konuzina.
Ruski diplomata se kod barikade rukovao i slikao sa Srbima koji čuvaju barikadu.
U koloni automobila je i jedan džip s ruskom zastavom. Kako se očekuje, Konuzin građanima najpre treba da se obrati na barikadi u Leposaviću, a potom i u Kosovskoj Mitrovici, gde će pomoć biti predata Crvenom krstu.
Ruska pomoć, u kojoj su hrana, šatori, ćebad i druge stvari, trebalo bi da budu podeljene najugroženijim srpskim porodicama.
Opširnije
Srbijarusikosmetsrbi uklonili barikaduoslobodjen prolaz za ruski konvoj
Pogledaj vesti o: Aleksandar Konuzin, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija






