Opao profit Samsunga

Izvor: Nezavisne Novine, 31.Jul.2014, 09:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Opao profit Samsunga

SEUL - Kompanija "Samsung elektroniks" objavila je da je u drugom kvartalu zabilježila veći pad profita od očekivanog usljed slabljenja prodaje pametnih mobilnih telefona.

"Samsung" je ranije najavio da će drugi kvartal biti najgori u posljednje dvije godine, pošto više nema brzog rasta prodaje pametnih telefona.

Kompanija je zabilježila najlošije rezultate u oblasti jeftinih uređaja, što je segment >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << koji trenutno najbrže raste u globalnoj prodaji ovih aparata.

Vrijednost akcija "Samsunga" umanjena je za četiri procenta na berzi u Seulu, prenio je AP.

Neto prihod kompanije u periodu od aprila do juna umanjen je za 20 odsto, na 6,1 milijardi dolara. To je najslabiji drugi kvartal od 2012. godine.

Prodaja je oslabila za devet procenata, a operativni profit za 25 odsto, što je u skladu sa ranije objavljenim očekivanjima.

"Samsung" ima veće tržišne troškove od ostalih kompanija, a konkurencija je sve jača u srednjem i donjem segmentu pametnih telefona. Oslabila je i prodaja tabletnih kompjutera.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

Opao profit „Samsunga“

Izvor: Capital.ba, 31.Jul.2014

SEUL, Kompanija „Samsung elektroniks“ objavila je da je u drugom kvartalu zabilježila veći pad profita od očekivanog usljed slabljenja prodaje pametnih mobilnih telefona. „Samsung“ je ranije najavio da će drugi ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.