Najmanje 13 civila ubijeno u izraelskom vazdušnom napadu na školu u Gazi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Sep.2024, 12:07

Najmanje 13 civila ubijeno u izraelskom vazdušnom napadu na školu u Gazi

Najmanje 13 civila ubijeno je danas u izraelskom vazdušnom napadu na školu u kojoj se nalaze raseljena lica u naselju Al-Zejtun, južno od grada Gaze, prenosi palestinska agencija Wafa.

Dodaje se da su desetine civila zadobili različite povrede u napadu na školu Al-Falah u istom naselju.

Izraelska vojska je saopštila da je danas izvela vazdušni napad na grupu Hamasovih operativaca u komandnoj prostoriji koja se nalazila u okviru bivše škole u gradu Gazi, prenosi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << RTajms of Izrael.

Prema saopštenju izraelske vojske, Hamas je koristio školu Al-Falah u naselju Zejtun za planiranje i izvođenje napada na izraelsku vojsku i teritoriju Izraela.

Izraelska vojska je optužila Hamas da "sistematski" koristi civilne lokacije za terorističke akcije.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Povezane vesti

IZRAEL POGODIO ŠKOLU U GAZI Desetine mrtvih i povređenih u udaru, IDF tvrdi da je Hamas koristio objekat za izvođenje napada

Izvor: Blic, 21.Sep.2024

Najmanje 22 osobe su poginule danas u izraelskom vazdušnom napadu na školu Al-Falah u kojoj su se nalazila raseljena lica, u naselju Al-Zejtun, južno od grada Gaze, saopštilo je Ministarstvo zdravlja Gaze.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.