IZVUČENA TELA POGINULIH IZ MINSKOG POLJA: Nesrećni bosanski lovci nagazili na NAJOPASNIJU pešadijsku minu

Izvor: SrbijaDanas.com, 01.Avg.2021, 16:09

IZVUČENA TELA POGINULIH IZ MINSKOG POLJA: Nesrećni bosanski lovci nagazili na NAJOPASNIJU pešadijsku minu

Mina PROM-1P je najopasnija protivpešadijska mina koja ubija gelerima i snagom ekspolozije u krugu do 30 metara

Demineri Federalne uprave civilne zaštite izvukli su iz minskog polja tela dvojice lovaca koji su rano jutros nastradali na lokaciji Lukići kod Zavidovića, u BiH.

Lovci su smrtno stradali nakon što su u minski obeleženoj površini aktivirali protivpešadijsku rasprskavajuću odskočnu minu PROM-1P, saopšteno je iz Federalne uprave civilne zaštite. >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com <<

Nesreća se desila u 6.40 časova, a prijavljena je policiji 10 minuta kasnije, nakon čega su na teren upućeni demineri Federalne uprave civilne zaštite iz Žepča i Tuzle, koji su na izrazito zahtevnom strmom terenu obraslom gustom vegetacijom, skoro dva sata radili na izvlačenju tela stradalih.

Prvo telo locirano je oko 70 metara u dubini minski rizične površine, a kako su postojale indicije da je još jedan lovac ušao u minsko polje, pretragom terena, na 30 metara od mesta eksplozije i pronađenog prvog tela, uočena je i druga žrtva iste mine.

Po instrukciji dežurnog tužioca, tela su, u prisustvu pripadnika Policijske uprave Zavidovići, izvučena na bezbedno, nakon čega su na mesto događaja izašli patolog i tužilac koji rukovodi uviđajem.

U izvlačenju unesrećenih su, osim deminera, učestovali policajci i osoblje Doma zdravlja iz Zavidovića.

, a neretko i na većoj udaljenosti.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.