
Izvor: SrbijaDanas.com, 20.Avg.2019, 23:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ITALIJA TRAŽI REŠENJE ZA POLITIČKU KRIZU: Matarela počinje konsultacije sa liderima stranaka
Predsednik zatražio od Kontea da ostane na dužnosti kako bi se bavio dnevnim pitanjima dok pregovori traju
Italijanski predsednik Serđo Matarela prihvatio je ostavku premijera Ðuzepea Kontea i sutra će započeti konsultacije sa liderima stranaka o nalaženju rešenja za političku krizu.
Matarela je zatražio od Kontea da ostane na dužnosti kako bi se bavio dnevnim pitanjima vlade dok pregovori budu trajali.
Očekuje se da Matarela proceni da li postoji >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << politička volja da se formira nova vlada, a ako to nije slučaj, on će morati da raspusti parlament, tri i po godine ranije od isteka mandata i da raspiše prevremene izbore.
Italijanski premijer Ðuzepe Konte podneo je ranije danas ostavku.
Konte je to saopštio na sednici parlamenta na kojoj je trebalo da se glasa o nepoverenju vladi, što je pre 12 dana zatražio ministar unutrašnjih poslova Mateo Salvini.
Pre nego što je saopštio da podnosi ostavku, Konte je izjavio će Salvinijeva odluka imati velike posledice na zemlju i njenu ekonomiju.
Pogledajte rezultate
POLITIČKI UTICAJ I MOĆ, KLASNA NEJEDNAKOST: Ovo su osobine i sposobnosti koje ima SVAKI američki superbogataš (VIDEO)
Nastavak na SrbijaDanas.com...