Delta: Zlonamerna kampanja protiv naše kompanije

Izvor: Press, 18.Feb.2013, 16:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Delta: Zlonamerna kampanja protiv naše kompanije

"Kao jedna od najvećih srpskih kompanija, Delta Holding ima praksu da u svim segmentima svog posla angažuje najbolje strane savetnike",navedeno je u saopštenju Delta holdinga. 
Beogradski mediji objavili su da je vlasnik Delta Holdinga Miroslav Mišković, koji je u pritvoru, angažovao Podesta grupu da lobira da su mu u Srbiji ugrožena prava, što može da utiče na slabljenje pozicija Srbije u procesu evrointegracija.
U saopštenju Delta holdinga je navedeno da je sve >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << što ta kompanija radi u interesu sedam hiljada zaposlenih, istovremeno i u interesu cele Srbije.
"Dovoditi naše poslovanje u vezu sa pregovorima Srbije i EU predstavlja zlonamernu besmislicu i nastavak bezočne kampanje koja se vodi protiv kompanije i njenog predsednika. Sve insinuacije koje se pojavljuju na ovu temu najviše govore o onima koji ih plasiraju",ocenio je Delta holding.
U saopštenje je navedeno da Delta Holding, za 22 godine postojanja, "predstavlja ambasadora srpske privrede, i ulaže velike napore za podizanje ugleda Srbije u svetu".
"Stoga u potpunosti podržavamo pristupanje naše zemlje evrointegracijama, kao i svaki korak koji će doprineti poboljšanju standarda i kvaliteta života građana Srbije", istakao je Delta holding.
Državni sekretar Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije Vladimir Božović izjavio je danas da je vlasnik Delte Miroslav Mišković angažovao jednu od najpoznatijih i najskupljih svetskih lobističkih kompanija Podesta grupa da ga zastupa.
"Pretpostavljam da su oni angažovani da bi Miškovićev slučaj prikazali u svetlu nekakvog progona ili uskraćivanja njegovih prava", rekao je Božović novinarima u Palati Srbije.
Božović je kazao da je tu informaciju saznao tokom boravka u SAD, i ocenio da aktivnosti te lobističke kompanije mogu biti samo štetne po Srbiju i njene građane.
Pogledaj vesti o: Miroslav Mišković

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.