Izvor: Vostok.rs, 13.Jun.2016, 09:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tramp: Tragedija u Orlandu ispoljavanje islamskog terorizma

Američki predsednički kandidat iz redova republikanaca Donald Tramp ocenio je da tragedija u Orlandu predstavlja ispoljavanje radikalnog islamskog terorizma i pozvao je Amerikance da budu odlučni i oprezni.

„Cenim pozdrave zbog toga što sam bio u pravu u vezi sa radikalnim islamskim ekstremizmom. Ne želim pozdrave, nego odlučnost i budnost. Moramo da budemo razumni“, napisao je političar na Tviteru.

Ranije je Tramp predlagao da se muslimanima ograniči mogućnost ulaženja u Sjedinjene Američke Države kako bi se zaštitila bezbednost građana. To je izazvalo talas negodovanja kako muslimanske zajednice u SAD, tako i demokrata i republikanaca.

Pedesetoro ljudi je poginulo, 53 je ranjeno u pucnjavi u gej klubu „Puls“ u američkom gradu Orlandu. Policija je uspela da likvidira napadača američkog državljanina Omara Martina.

Pogledaj vesti o: Twiter

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.