Izvor: B92, 30.Jan.2008, 20:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Porasle i premije "Triglava"
Ljubljana -- Slovenačka osiguravajuća kompanija "Zavarovalnica Triglav" je u 2007. prikupila premije osiguranja u visini 707,6 miliona evra.
Čitava grupacija "Triglav" ostvarila je lane premije od ukupno 925,7 miliona evra
Premije "Triglava" su bile za sedam odsto više nego u 2006, ali je ta osiguravajuća kuća i isplatila potraživanja u vrednosti 367,6 miliona evra, takođe sedam odsto više nego prethodne godine.
Čitava grupacija "Triglav", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koja uključuje kompanije u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Srbiji, Crnoj Gori, Makedoniji, Češkoj i Slovačkoj, ostvarila je lane premije od ukupno 925,7 miliona evra.
U saopštenju, koje je prenela agencija STA, se takođe navodi da su kompanije u sastavu grupe uspele sve u svemu da povećaju udeo na tržištu osiguranja.
"Cilj grupe je da dostigne udeo na tržištu od najmanje deset odsto u svakoj zemlji gde je prisutna", navela je grupacija u saopštenju.
Grupa "Triglav" planira da ove godine prikupi premija osiguranja u vrednosti milijardu evra, čime bi se uvrstila u "evropske osiguravajuće kompanije srednje veličine".
Grupa, kako se navodi, razmatra mogućnosti dalje ekspanzije prodorom na tržišta Bugarske, Rumunije, Ukrajine i Albanije.
Pogledaj vesti o: Triglav osiguranje











