Tinejdžerka u potrazi za novim biogorivom (VIDEO)

Izvor: NaDlanu.com, 30.Mar.2013, 20:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tinejdžerka u potrazi za novim biogorivom (VIDEO)

Ako zavirite pod krevet prosečnog tinejdžera, naći ćete verovatno samo prašinu i možda po koju čarapu. To nije slučaj sa sobom 17-godišnje Sare Volc koja je od svoje sobe napravila laboratoriju.

Sara se bavi proučavanjem biogoriva koje proizvode alge, a za svoja otkrića dobila je stipendiju u iznosu od 100.000 dolara, prenosi B92. Volcova je pobedila na konkursu kompanije Intel za pronalazak mladih talenata u Americi jer je otkrila da prirodna ulja koja proizvode alge >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << mogu biti pretvorena u biogoriva za dizel motore. “To je odlično jer to znači da se ne moramo oslanjati na fosilna goriva”, kaže ona. Problem je što ovakva proizvodnja biogoriva još nije ekonomski isplativa, ali ova devojka misli da je pronašla način da to prevaziđe. Naime, ona trenutno radi na povećanju proizvodnje prirodnih ulja algi pomoću “veštačke selekcije”. Ova tinejdžerka zbog toga manje spava, ali je teši to što će zahvaljujući trudu dospeti na Tehnološki institut u Masačusetsu gde će početi da studira na jesen.(Izvor: B92)
Pogledaj vesti o: Intel

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.