Spartak ne staje, važna pobeda Radničkog u borbi za opstanak

Izvor: B92, 15.Maj.2023, 20:12

Fudbaleri subotičkog Spartaka pobedili su na svom terenu lučansku Mladost sa 1:0, u meču petog kola plej-auta Super lige Srbije.

Golove za Spartak postigli su Srđan Hristić u 60. i Janko Tumbasević u 87. minutu za treću pobedu u poslednja četiri susreta.

Spartak je na 12. poziciji sa 35 poena, a Mladost je na 14. poziciji sa 32 boda.

U narednom kolu Spartak će gostovati Radničkom iz Niša, a Mladost Javoru.

U istom terminu, Radnik i Mladost >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << GAT su u Surdulici odigrali nerešeno 1:1.

Poveo je Radnik golom Petra Kunića u 49. minutu, da bi izjednačenje Mladosti GAT doneo Nemanja Milić pogotkom u 65. minutu.

Radnik je na 15. mestu sa 31 bodom, a Mladost GAT je na poslednjem, 16. mestu sa dva boda manje.

U sledećem kolu Radnik će dočekati Kolubaru, dok će Mladost GAT ugostiti Napredak.

Radnički iz Niša je kao domaćin pobedio Javor sa 3:2.

Strelci za Radnički bili su Aleksandar Pejović iz penala u 17, Nemanja Belaković u 28. i Miljan Škrbić u 72. minutu.

Golove za Javor postigli su Norman Kembel u 24. i Luka Gojković iz penala u 53. minutu.

Radnički je na 11. mestu sa 35 bodova, a Javor na 13. poziciji sa bodom manje.

Pogledaj vesti o: Subotica