Remi lidera sa Spartakom

Izvor: Sportski Žurnal, 23.Mar.2014, 00:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spartak – Železničar 28:28 (15:11)
SuboticaDvorana: Dudova šuma. Gledalaca: 1.200. Sudije: Savić i Radulović (Beograd). Sedmerci: Spartak 5 (3), Železničar 3 (2). Isključenja: Spartak 6, Železničar 14 minuta.
SPARTAK VOJPUT: Vukoslavović, Kosović, Mitrović 3, Janjić, Knežević 8 (3), Kovačević 5, Galfi, Todorović, Matić, Jovanović 4, Cvetković >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << (10 odbrana, 1 sedmerac), Distol 2, Papić 1, Čupić 5, Đukanović.
ŽELEZNIČAR 1949: Stojanović, Živković 14 (2), Mitić, Denić 1, Veljković 2, Mađar 4, Zlatanović (12 odbrana, 2 sedmerca), Tašković, Pernar 3, N. Stojanović, Pavlović, Prokić, Bećirović 3, Stefanović 1.
Subotičani su napravili korak nazad u borbi za plej of i sada više ništa ne zavisi od njih.
Bili su putari bez Jelića, Patočkaija i Kaltaka, kao i kažnjenog Pavlovića, ali su i uprkos tome bili blizu celog plena, koji bi ih doveo na prag Mini lige i bitke za titulu.
Posle 13 minuta igre imali su osam golova prednosti (13:5), čvrsta odbrana Železničara nije mogla da zaustavi raspoložene Subotičane. Ipak, najviše zahvaljujući efikasnom kapitenu Bobanu Živkoviću Nišlije su do odmora prepolovile minus, da bi posle deset minuta nastavka prišle na samo dva koraka (17:19).
Predvođeni sjajnim organizatorom igre Markom Kneževićem ponovo su domaći živnuli i došli do velike prednosti osam minuta pre kraja (26:21), svi su mislili da je pitanje pobednika rešeno.
Ali, onda su se kao na traci zaređale greške Putara, Nišlije to koriste i preko raspoloženog Živkovića u 56. minutu dolaze prvo do izjednačenja (26:26), a dva minuta pre kraja i do prednosti (28:27).
U poslednjem minutu Knežević promašuje sedmerac, ali Kovačević ispravlja njegovu grešku 30 sekundi pre kraja za bod nade.