KUP: Ubedljive Jagodinke u Nišu

Izvor: Sportski Žurnal, 23.Mar.2014, 00:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NaisaJagodina 17:31(6:16)
Niš – Dvorana Čair. Gledalaca: 400. Sudije: Pandžić i Mošorinski (Novi Sad). Sedmerci: Naisa 5 (3), Jagodina 3 (2). Isključenja: Naisa 4, Jagodina 6 minuta.
NAISA: Dragoljubović (4 odbrane, sedmerac), Petković (8 odbrana), Kričak, Veljković, Marković 1, Ćubela, M. Mitrović, Lapajne 3 (1), Stefanović, Nedeljković 1, J. Zdravković, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << N. Mitrović, T. Zdravković 1, Petrović 4 (1), Filipović, Gorilska 7 (1).
JAGODINA: K. Georgijev (17 odbrana, sedmerac), Kačarević (6 odbrana), J. Živković, Milanović 4, Stefanović, Stevanovska, Radojević 10 (1), Matić 2, Jevtić 4, Janjić, Nišavić 3, Jović, Glišović 2, T. Georgijev 1, Miladinović 2.
Jagodinke su lako isprašile Nišlijke i overile polufinale Kupa Srbije. Naisu je zadesio maler – na poslednjem treningu povredila se Suzana Ćubela i nije mogla da igra.
Mladi tim Naise parirao je favoritu samo pet minuta, a posle dva vođstva Nišlijki krenula je mašinerija Jagodinki. Kristina Georgijev naređala je osam uzastopnih odbrana, Matićeva je znalački dirigovala igrom, a Dijana Radojević je prosto cepala mrežu. Sjajnu rolu imala je i Marina Živković. Kada se okončalo prvo poluvreme pored Kristine Georgijev ostalo je upisano 17 odbrana plus sedmerac.
Treneri Jovanović i Markov u nastavku pružili su šansu svim igračicama. Nišlijke su malo došle do daha i uspele su da postignu čak 11 golova.
U timu Jagodinki pohvale zaslužuju još Jevtićeva i Milanovićeva. Obe su ciljale nepogrešivo posle kontri…