Izvor: RTS, 09.Avg.2011, 19:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Utvrđivanje trona
Najbolji teniser sveta Novak Đoković prvi put izlazi na teren kao "broj 1" u Montrealu protiv Rusa Nikolaja Davidenka spreman da, kasno noćas, ispiše novu istoriju svetskog tenisa. Trebalo je da meč počne oko 1.30, ali je zbog kiše pomeren za večeras u 21.00 čas.
Đoković ima priliku da, osvajanjem nove titule na ovom turniru, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << postane prvi čovek koji je trijumfovao na pet Mastersa iz serije 1.000 u jednoj sezoni, i to na impresivan način pošto je ove godine bio najbolji na sva prethodna četiri na kojima je igrao (zbog povrede je preskočio Monte Karlo).
Šou je počeo u Indijen Velsu, nastavio se u Majamiju, a posle toga usledili su trijumfi u Madridu i Rimu. Svaki put u finalu Đoković je pobeđivao Rafaela Nadala.
Novak i Davidenko su se do sada sastajali pet puta i Đoković vodi sa 3:2. Poslednji put sreli su se na završnom Mastersu u Londonu 2009. godine i Nole je bio bolji.
Našem teniseru je danas u Montrealu uručen kristalni pehar, koji dodeljuje Udruženje teniskih profesionalaca, čime je i formalno postao 25. teniser koji se probio na prvo mesto ATP liste. Na toj poziciji Novak je zamenio Rafaela Nadala. Kristalni pehar uručio mu je Adam Helfant, predsednik ATP turnira.
Pogledaj vesti o: Nova godina, Novak Đoković finale

















