Podela bodova na Đuzepe Meaci

Izvor: B92, 24.Feb.2013, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Podela bodova na 'Đuzepe Meaci'

Ekipe Intera i Milana odigrale su nerešeno 1:1 (0:1) u 180. derbiju "Dela Madonina", u okviru 26. kola italijanske Serije A.

Ovo je bio prvi remi od 2004. godine između ove dve ekipe, od tada je odigrano ukupno 16 mečeva.

'Rosoneri' su poveli golom Stefana El Šaravija u 21, na odličnu asistenciju Kevina Princa Boatenga. Konačan rezulat postavio je rezervista Šeloto posle idelanog centaršuta Nagatoma u 71. minutu. Zdravko Kuzmanović igrao je od 74. minuta za Itner, dok >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Dejan Stankvoić posmatrao meč sa klupe.

Milan je bio bolji rival skoro sat vremena igre. Uspeli su da na vreme postignu gol, ali su i propustili još nekoliko izglednih prilika za veću prednost.

Trener domaćih Andrea Stramačoni napravio je ključnu rokadu na poluvremenu, kada je Zanetija vratio na desnu stranu, a Nagatoma na levu. Upravo je preko Nagatomove strane Milan i napravio više prilika i konstantno pretio golu Handanoviča. Treba napomenuti nekoliko fenomenalnih intervencija slovenačkog golmana, koji je u trenucima kada se meč lomio spasio svoju ekipu.

Strateg Intera je drugi ključni potez povukao u 69. minutu, kada je na teren poslao Ezekjela Šelota umesto Kambijasa. Snažni Argentinac je samo dva minuta kasnije iskoristio centaršut Nagatoma za 1:1.

Mogao je Argentinac do epiteta junaka, ali je njegov udarac glavom u 93. minutu odbranio, takođe, odlični Kristijan Abijati.

Mečeve u tradicionalnom nedeljnom terminu od 15 časova obeležio je Juventus sigurnom pobedom, ali i gol našeg Alena Stevanovića.

U ponedeljak se sastaju Udineze - Napoli i Lacio - Peskara, dok kolo u utorak zatvaraju Bolonja i Fiorentina.

Tok meča:

Srpski internacionalci u redovima Intera Zdravko Kuzmanović i Dejan Stanković nalaze se na klupi domaćih.

Prvih 15 minuta proteklo je u odmeravanju snaga, s tim da je Inter bio nešto konkretniji. Ipak, Milan je nakon toga u potpunosti preuzeo kontrolu na terenu i počeo bez većih problema da stvara šanse.

21. minut - GOL - Inicijativa 'gostiju' se isplatila preko Stefana El Šaravija. Montolivo je uzeo jednu loptu od ležernog Kasana, ovaj je proigrao Kevina Princa Boatenga koji je posla loptu na 'tacnu' El Šaraviju, a ovaj rutinski vara Handanovića. Ovo je 16 gol mladog napadača u tekućij sezoni, zanimljivo je da je to prvi njegov pogodak od dolaska Marija Balotelija u klub.

Mogli su 'rosoneri' i do ubedljivije prednosti, ali ih je u nekoliko navrata sprečio fenomenalni Samir Handanović. Neposerdno nakon gola, Slovenac je na čudesan način zaustavio udarac glavom Balotelija sa nekih 6 metara, da bi nakon toga uspeo da odbrani i slobodnjak istom igraču.

Poluvreme...

Na poluvremenu nije bilo promena na obe strane, ali je Stramačoni zamenio mesta Nagatomu i Zanetiju, jer su igrači Milana najviše šansi napravili upravo preko desne strane, gde se nalazio Japanac.

Nastavio su 'rosoneri' sa dominacijom i na startu drugog dela. Ekipa Masimilijana Alegrija najviše preti preko Abatea, za koga igrači Intera nemaju rešenje. Najbolju šansu za goste imao je Boateng, posle prekida koji je izveo Montolivo, ali je lopta prošla zamalo pored stative.

Posle pritiska Milana, Inter je polako krenuo napred. kambijaso je zavrnuo loptu na drugu stativu, ali Ranokija nije uspeo lepo da je zahvati i sporvede u mrežu.

55. minut - Najbolja šansa za 'crno-plave' na meču. Palasio je fenomenalno centrirao, Guarin je uhvatio na volej, a Abijati odlično odbranio. Kasano je natrčao na odbijenu loptu, ali je ona završila sa spoljne strane mreže.

Prva izmena za meču desila se u 69. minutu, kada je Šeloto zamenio Kambijasa, a ispostavilo se da je Stramačoni ubo pravo u centar.

71. minut - GOL - Kakva izmena trenera Intera. Nagatomo je prošao po levoj strani, zastao, vratio se na rogalj od šesnesterca i idelano poslao loptu na pet metara. Tamo se našao usamljeni Šeloto i smestio je glavom u mrežu. Robusni krilni igrač stigao je na početku ove sezone iz Katanije, za koju je nastupao kao pozamljeni igrač Atalante.

U 74. minutu je umesto Alvaresa ušao naš Zdravko Kuzmanović, da bi tri minuta kasnije Stramačoni izvršio i poslednju izmenu - umesto Nagatoma na terenu je Kristijan Kivu.

Alegri je u samom finišu meča napravio dve izmene. Prvo je umesto Boatenga ušao Nijang, da bi nešto kasnije El Šaravija zamenio Bojan Krkić.
Pogledaj vesti o: Milan Stanković