PL - Devet milimetara za radost Totenhema! (video) (foto)

Izvor: Sportske.net, 11.Avg.2018, 15:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uzbuđenja već na početku nove sezone u Premijer ligi.

U drugoj utakmici prvog kola Premijer lige Engleske, fudbaleri Totenhema savladali su domaći Njukasl sa 2:1, a sve golove smo videli već u prvih 20 minuta meča.

Poveli su gosti već u osmom minutu iz zanimljive situacije nakon kornera kada je Jan Vertongen udario loptu glavom.

Mnogi su pomislili da nije bio gol, ali tehnologija je neumoljiva - lopta je bila unutar gola samo devet milimetara!
The Goal Decision System shows Vertonghen's header crossed the line by a mere 9mm #NEWTOT pic.twitter.com/Quwyrh10fm

— Premier League (@premierleague) 11. август 2018.

Ipak, samo tri minuta kasnije Njukasl stiže do izjednačenja preko Hoselua koji je odlično iskoristio centaršut Meta Ričija sa desne strane.

Vrlo sličan gol videli smo i u 18. minutu kada su Sparsi ponovo stigli do vođstva.

Centaršuta Serža Orijea iskoristio je Dele Ali koji je savladao golmana Njukasla Dubravku i tako postavio konačnih 2:1.

U drugom poluvremenu oba tima su imala svoje šanse, a najbolja je ona Rondonova kada je u 86. minutu uspeo da pogodi prečku uz "pomoć" defanzivca Totenhema.

Međutim promene rezultata nije bilo do poslednjeg sudijskog zvižduka.

NJUKASL: Dubravka - Damet, Klark, Laskal, Jedlin - Kenedi, Dijame, Šelvi, Riči (od 69. Atsu) - Perez (od 81. Muto) - Hoselu (od 59. Rondon)

TOTENHEM: Ljoris - Orije, Sančez, Vertongen, Dejvis - Dijer (od 88. Amos), Sisoko, Lukas Moura (od 68. Dembele), Eriksen, Dele Ali (od 80. Son) - Kejn
Pogledaj vesti o: Twiter