Izvor: Nezavisne Novine, 24.Okt.2016, 13:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stotine ljudi tužilo Samsung
SEUL - Više od 500 vlasnika telefona Note 7 tužilo je kompaniju Samsung u Južnoj Koreji zbog kvara na aparatu usljed kojeg se uređaj pregrijavao i zapalio u nekoliko slučajeva.
Advokat Piter Jang-Jil Ko rekao je da 527 lica traži nadoknadu od Samsunga zbog troškova koje su imali kada su se vraćali u radnje da zamijene svoje telefone, usljed izgubljenog vremena dok su prebacivali podatke i zbog psihološke štete >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << nastale korišćenjem opasnog proizvoda.
Jedan podnosilac tužbe tvrdi da je izgubio hiljade slika sa porodičnog odmora, a drugi se vozio osam časova do radnje da bi vratio telefon.
Oni traže inicijalnu nadoknadu od 500.000 vona /442 dolara/ po osobi, a kasnije bi mogli da traže i više, prenio je AP.
"Mi ne podnosimo tužbu radi kaznene odštete od nekoliko stotina miliona dolara, kao što se radi u SAD. Mi tražimo nadoknadu zbog obične štete koju su pretrpjeli korisnici", rekao je Ko novinarima ispred Centralnog okružnog suda u Seulu.
Telefon Galaxy Note 7 dva puta je povučen sa tržišta zbog problema sa pregrijavanjem i zapaljivanjem, a Samsung je odlučio da ga potpuno povuče iz upotrebe i obustavi proizvodnju.
Kompanija je kupcima tog uređaja ponudila bilo koji drugi Samsungov telefon uz plaćanje razlike u cijeni ili potpun povraćaj novca.
Samsung je pripremio i program unapređenja za kupce Note 7, koji sada mogu da dobiju "galaksi S7", a potom ga zamijene za "S8" ili Note 8 uz plaćanje polovine cijene tog uređaja kada se oni pojave na tržištu i vraćanje zamjenskog aparata.
Nastavak na Nezavisne Novine...












