Samsung iz Grčke osvaja region

Izvor: B92, 28.Jan.2014, 17:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Samsung iz Grčke "osvaja" region

Atina -- Južnokorejska firma za proizvodnju elektronike "Samsung" zainteresovana je da proširi aktivnost u Grčkoj.

Kako je objavio atinski radio "Skai", Samsung planira da tu napravi centar za promet proizvoda ka drugim zemljama Evrope.

O tome će od četvrtka u Atini razgovarati Bu-Keun Jun, predsednik i glavni izvršni direktor kompanije "Samsung elektroniks".

Bu-Keun Jun dolazi u retku posetu grčkoj filijali "Samsunga", a razgovaraće >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i s drugim zvaničnima o širenju delatnosti te firme.

Tokom 2013. godine prihod multinacionalnog konglomerata "Samsung" koji se bavi nizom delatnosti - od teške industrije i brodogradnje do elektronike i reklamiranja, porastao je ne 269 milijardi dolara.

Prihod firme "Samsung elektroniks", najvećeg proizvođača elektronike u svetu, 2013. je porastao za 14 odsto, na 155 milijardi evra, preneo je "Skai".
Pogledaj vesti o: Samsung,   Grčka

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.