Obnovljena „Niška pivara“

Izvor: Advertiser-Serbia.com, 10.Maj.2016, 10:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obnovljena „Niška pivara“

Krajem meseca poteći će prve litre „niškog piva“. Kao što su novi vlasnici ove pivare i najavljivali, ovog proleća počinje proizvodnja napitka od hmelja u renoviranom pogonu „Niške pivare“

Krajem meseca poteći će prve litre „niškog piva“. Kao što su novi vlasnici ove pivare i najavljivali, ovog proleća počinje proizvodnja napitka od hmelja u renoviranom pogonu „Niške pivare“.

Nadaju >> Pročitaj celu vest na sajtu Advertiser-Serbia.com << se u pivari da su sve loše ostavili iza sebe. Četiri godine pauze u radu, osam neuspešnih licitacija i sudske procese između firme „Kapitalni projekti“ koja je novi vlasnik i kompanije „Lus investment“, koja je bila drugi ponuđač, pred nadležnim sudovim. U rukovodstvu pivare koja je sada u vlasništvu Stefana Stefanova, bugarskog biznismena, kažu da je 60 radnika koji trenutno rade u pivari uspelo da dobije trku s vremenom i uradi sve što je potrebno za proizvodnju.

– Puštamo sklopove u probni pogon, nakon čega tehničko-tehnološki proces mora da bude nezaustavljiv i svaki deo mora da funkcioniše bez problema, a kada budemo sigurni da ne može da dođe do bilo kakvog ispada, počećemo sa kuvanjem piva – navodi Nikola Karanović, direktor pivare.

Nastavak na Advertiser-Serbia.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Advertiser-Serbia.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Advertiser-Serbia.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.