20 godina Ericsson inovacija u Srbiji

Izvor: Advertiser-Serbia.com, 12.Okt.2016, 11:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

20 godina Ericsson inovacija u Srbiji

Kompanija Ericsson, globalni lider u komunikacionim tehnologijama i servisima, obeležava 20 godina uspešnog poslovanja na tržištu Srbije

Kompanija Ericsson je uvela prvu mobilnu mrežu u Srbiji 1995. godine, a za njom je usledila implementacija prve 2G/GSM mreže 1996. godine, prve 3G mreže 2005. godine i prvih Managed servisa 2013.

Tokom dve decenije poslovanja na dinamičnom srpskom tržištu, ova kompanija koja ove godine takođe slavi i 140 godina globalnog postojanja, >> Pročitaj celu vest na sajtu Advertiser-Serbia.com << razvila je uspešne poslovne odnose sa lokalnom zajednicom u institucionalnom, telekomunikacionom i tehnološkom sektoru, a kroz raznovrsne inicijative je postavila osnove za razvoj Umreženog društva u Srbiji.

Antonio Pasarela, direktor kompanije Ericsson za Srbiju, istakao je značaj lokalnog tržišta koje rado prihvata inovacije: „Mi u kompaniji Ericsson vidimo Srbiju kao zemlju koja ima sjajne stručnjake u ICT industriji, ali i izvanredan položaj da prihvata i diktira trendove u razvoju u regionu. Upravo iz tog razloga smo ove godine imali evropsku premijeru našeg CBiO rešenja baš u Srbiji, a to je i razlog zašto smo Srbiju odabrali za sedište našeg BSS Excellence centra. Čvrsto verujemo u potencijal ovog tržišta za implementaciju modernih rešenja koja Ericsson svakodnevno razvija, od IoT do cloud i 5G tehnologije.“

Na globalnom nivou, cilj kompanije Ericsson je da izgradi Umreženo društvo. Kako bi to ostvarila, kompanija Ericsson koristi 5G tehnologiju u saradnju sa mnogim operatorima širom sveta, što kompanijama omogućava da uđu na nova tržišta i da otvore nove izvore prihoda, kako bi izradili nove poslovne modele i slučajeve primene. Kompanija takođe radi na unapređenjucloud tehnologije, koja pruža agilnost i efikasnost u praktičnoj primeni, kao IoT tehnologije, koja omogućava promene u komunikacijama zahvaljujući širokoj mreži veza koje se ostvaruju kroz ovu tehnologiju i novim mogućnostima koje iz nje proizilaze. Vizija kompanije Ericsson je svet u kome je postignut održivi razvoj tako da kompanija ulaže i u industrije izvan sektora telekomunikacija, kao što su mediji, komunalne usluge i javni prevoz, poljoprivreda i zaštita životne sredine.

###

Kompanija Ericsson je pokretačka snaga za umreženo društvo – globalni lider u komunikacionim tehnologijama i uslugama. Naša dugoročna saradnja sa svim većim telekomunikacionim operaterima na svetu, omogućuje ljudima, kompanijama i organizacijama da ispune svoj potencijal i stvore održivu budućnost.

Naši servisi, softverska rešenja i infrastruktura, posebno u mobilnim, širokopojasnim, kao i cloud rešenjima, pružaju mogućnost za industriju telekomunikacija, kao i druge sektore, da obezbede bolje poslovanje, povećaju efikasnost, unaprede korisničko iskustvo i iskoriste nove mogućnosti.

Sa oko 115.000 profesionalaca i klijenata u 180 zemalja, povezujemo naše globalno prisustvo i lidersku poziciju u tehnologijama i servisima. Mi održavamo mreže koja povezuje više od 2,5 milijardi pretplatnika. Četrdeset procenata mobilnog saobraćaja u svetu odvija se kroz mreže koje koriste opremu i rešenja kompanije Ericsson. Naše investicije u istraživanja i razvoj govore u prilog tome da su naša rešenja, kao i naši klijente, za nas uvek na prvom mestu.

Kompanija Ericsson je osnovana 1876, sa sedištem u Stokholmu. Neto prodaja u 2015. iznosila je 29,4 milijardi američkih dolara (246,9 milijardi kruna). Kompanija je registrovana je na berzama NASDAQ OMX Stockholm i NASDAQ NewYork.

Nastavak na Advertiser-Serbia.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Advertiser-Serbia.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Advertiser-Serbia.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.