Demokrate traže ostavku Aleksandra Simonovića

Izvor: juGmedia, 05.Jan.2016, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Demokrate traže ostavku Aleksandra Simonovića

PROKUPLJE – Opštinski odbor DS -a iz Prokuplјa, zatražio je danas bezuslovnu ostavku direktora JKP „Hameum“ Aleksandra Simonovića, zato što je kako navode demokrate „svojim nesavesnim, neprofesionalnim i nestručnim radom, u noći, petak na subotu 01-02.01.2016. godine ugrozio sigurnost građana Prokuplјa“.

U saopštenju dostavljenom našoj redakciji navodi se da je na filter stanici „Bresnica“, sa koje se veći deo Prokuplјa snabdeva vodom za piće, desio >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << se propust koji je mogao da dovede do nesagledivih posledica po građane Prokuplјa, jer je u sistem vodosnabdevanja ubačena koncetracija hlora koja je 5-7 puta veća od Zakonom propisane.

Demokratsa stranka iz Prokuplja  je podnela i krivičnu prijavu protiv direktora JKP „Hameum“ Aleksandra  Simonovića i drugih, zbog krivičnog dela ugrožavanja sigurnosti.

„Na sistemu vodosnabdevanja Bresnica, došlo je do propusta na sistemu za hlorisanje u periodu od 00:30č do 05:30č i u sistem vodosnabdevanja je ubačeno 1500 litara tečnog hlora.Što je dovelo do povećanja koncetracije hlora od 0.5 ml/m3 , što je zakonom dozvolјeno, na 25-35 ml/m3 , što je 5-7 puta više od dozvolјenog.Ovakva koncetracija hlora, koja je ušla u sistem vodosnabdevanja, mogla je da dovede do nesagledivih posledica po građane Prokuplјa koji se snabdevaju vodom sa akumulacije „Bresnica““, tvrde demokrate u saopštenju za javnost.

DS traži ostavku direktora Aleksandra Simonovića zbog neodgovornosti, nesposobnosti i zbog postavlјanja nestručnih lјudi na odgovornim radnim mestima na filter stanici, čime je ugrožen  čitav sistem vodosnabdevanja Prokulјa, a samim tim i zdravlјe građana Prokuplјa.

(Kraj)iva

Nastavak na juGmedia...



Povezane vesti

DS Prokuplje zahteva ostavku direktora komunalnog preduzeća

Izvor: JuznaSrbija.info, 05.Jan.2016

Opštinski odbor DS Prokuplje, traži bezuslovnu ostavku direktora JKP „HAMEUM“ iz Prokuplja, Aleksandra Simonovića...Prenosimo saopštenje..Zato što je svojim nesavesnim, neprofesionalnim i nestručnim radom, u noći, petak na subotu 01-02.01.2016. godine ugrozio sigurnost građana Prokuplja...Na...

Nastavak na JuznaSrbija.info...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.