Tači preti novim merama ako Srbija nastavi da bude agresivna

Izvor: Večernje novosti, 29.Apr.2019, 17:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tači preti novim merama ako Srbija nastavi "da bude agresivna"

On je novinarima u Berlinu rekao da Priština želi da se SAD uključe u dijalog, jer se EU pokazala kao nepouzdan pregovarač. Predsednik privremenih institucija u Prištini Hašim Tači zapretio je danas novim merama, ako Srbija, kako kaže, nastavi da bude agresivna. Tači je novinarima u Berlinu rekao da Priština želi da se SAD >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << uključe u dijalog, jer se EU pokazala kao nepouzdan pregovarač. "Nema dogovora dok se SAD ne uključe, jer se EU pokazala nesposobnom", rekao je Tači i tvrdi da EU nije jedinstvena i ne može da reši problem Kosova, već to može samo SAD. Pročitajte još - TAČI PRED ODLAZAK U BERLIN "PROMENIO PLOČU": Tražićemo pripajanje "preševske doline", kažnjavanje Beograda, nećemo dozvoliti dvojni suverinitet Tači je ponovio i da će tražiti da se Preševo, Bujanovac i Medveđa priključe Kosovu. Na pitanje da li će danas razgovarati sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, Tači je rekao: "Naravno".
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Večernje novosti...



Povezane vesti

Tači: Nema pomirenja dok Srbija i BiH ne priznaju Kosovo

Izvor: Blic, 29.Apr.2019

Predsednik privremenih institucija u Prištini Hašim Tači rekao je večeras da se na otvaranju Berlinskog samita razgovaralo o regionalnoj saradnji i pomirenju kojeg, kako tvrdi, neće biti dok Srbija i Bosna i Hercegovina ne priznaju Kosovo.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.