Tači: Početak novog poglavlja

Izvor: B92, 19.Okt.2012, 22:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tači: Početak novog poglavlja

Beograd -- Premijer Kosova Hašim Tači izjavio je da je današnji sastanak sa Ketrin Ešton Ivicom Dačićem označio nastavak dijaloga i novo poglavlje u normalizaciji odnosa.

Kako je rekao, ta normalizacija se odnosi na dve suverene države, preneo je RTS.

Tači je rekao da je cilj njegovog susreta sa Dacićem bio nastavak dijaloga pod vođstvom EU.

"Sve strane su se složile i izrazile >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posvećenost dijalogu za normalizaciju odnosa između Republike Kosova i Republike Srbije i da će dijalog biti nastavljen", rekao je Tači, saopštila je Kancelarija za informisanje kosovske vlade, objavio je RTS.

"Ovaj proces će definitivno ubrzati integraciju dve zemlje u EU i biće u službi mira i stabilnosti u regionu", naveo je Tači.

Tači se u Briselu prvo sastao sa Ketrin Ešton, kojoj je, kako je nevedeno u saopštenju, ukazao na značaj unapređenja agende za evrointegracije Kosova. On je šefici EU diplomatije prneo da se Kosovo obavezalo da ispuni sve kriterijume i obaveze koje proizilaze iz ovog procesa, uključujući "normalizaciju odnosa Kosova i Srbije, kao dve nezavisne države, u kontekstu dobrosusedskih odnosa i u skladu sa evropskim standardima", navedeno je u saopštenju iz kosovske vlade objavljenom na sajtu RTS.
Pogledaj vesti o: Hašim Tači,   Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.