Izvor: GradskeInfo.rs, 18.Maj.2026, 11:40
Међународна конференција о значају геотермалне енергије ове среде у КЦ “Свилара”
У Новом Саду ће 20. маја 2026. године у Културној станици „Свилара“ бити одржана Финална транснационална конференција у оквиру пројекта Danube GeoHeCo, који се реализује кроз Interreg Danube Region Programme. Почетак конференције заказан је за 9.30 часова.
Фото: Уступљена фотографија
Одржавање међународне >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << конференције у Новом Саду, како се наводи, потврђује значај града и региона у разговорима о одрживој енергетици и зеленој транзицији. Геотермална енергија представља велики развојни потенцијал за Војводину, због чега је важно повезивање институција, стручњака и локалних заједница.
Конференција ће окупити партнере на пројекту, представнике институција, експерте и друге релевантне учеснике из земаља дунавског региона, са циљем представљања резултата пројекта, размене стручних искустава и разматрања могућности за даљи развој и примену решења у области геотермалне енергије.
Посебан фокус биће стављен на унапређење регионалне сарадње и одрживо коришћење геотермалних потенцијала у складу са савременим енергетским и еколошким политикама Европске уније.
Поправка коловоза у Руменки: Део Војвођанске улице затворен до 22. маја
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Међународна конференција о значају геотермалне енергије ове среде у КЦ “Свилара” се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.









