Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Jan.2011, 14:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đoković: Rafa i Rodžer najbolji
MELBURN -
Novak Đoković je u polufinalu Otvorenog prvenstva Australije savladao Rodžera Federera sa maksimalnih 3:0, ali uprkos tome kaže da su Švajcarac i trenutno prvi igrač sveta Španac Rafael Nadal i dalje najbolji.
"Svi mi i dalje smo iza njih dvojice. Tačno >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je da sada ima više igrača koji mogu da osvajaju gren slem turnire, ali još ne može da se kaže da dolazi nova era u tenisu", rekao je Đoković.
Treći teniser sveta smatra, ipak, da su najveći turnira sada interesantniji nego pre par godina.
"Dobro je za naš sport što ima više igrača koji mogu da pobeđuju Rafu i Rodžera, koji zaslužuju sve pohvale za ono što su uradili u prethodnih pet, šest godina. Obojica su veliki šampioni", kaže Đoković.
Reprezentativac Srbije dodaje da u poslednje vreme stvari polako počinju da se menjaju, što će doprineti popularnosti tenisa.
Govoreći o velikoj pobedi protiv Federera u jučerašnjem polufinalu, Đoković kaže da velike zasluge za to imaju članovi njegovog štaba.
"Imam najbolju ekipu na svetu i veoma se prijatno osećam u njihovom društvu. Svako od njih me maksimalno podržava u poslednje tri, četiri godine i definitivno ne želim nikoga da se odreknem", rekao je Đoković.
Pogledaj vesti o: Nova godina
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





