Izvor: Beta, 11.Feb.2011, 12:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nokia ulazi u savez sa Majkrosoftom
HELSINKI, 11. februara 2011. (Beta-AP) - Finska Nokia saopštila je u
petak da će telefon Vindouz američke korporacije Majkrosoft biti
njena glavna platforma za "pametne telefone".
Povodom radikalne promene strategije, najveći proizvodjač mobilnih
telefona na svetu kaže da će raditi sa Vindouz Fonom na
"unapredjenjima platforme u oblastima kao što su aplikacije gde je
Nokia predvodnik."
Saopštenje je objavljneo uoči izlaganja direktora Nokie Stivena
Elopa pred analitičarima u Londonu o oživljavanju te kompanije koja
je izgubila deo tržišta i poverenje na vrhu sektora "pamentih
telefona".
Finska komopanija je postala svetski prvak u produkciji mobilnih
telefona 1998. godine, što je i danas. Prošle godine, prodala je 432
miliona tih aparata - više nego tri njena najbliža rivala zajedno.
Medjutim, ajFon američkog Epla postavio je standard za "pametne
telefone", dok je BlekBeri kanadske kompanije Risrč in mošn favorit
za poslovne ljude.
Nokia ulazi u savez sa Majkrosoftom
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 11.Feb.2011
Finska Nokia saopštila je danas da će telefon Vindouz (Windows Phone) američke korporacije Majkrosoft (Microsoft) biti njena glavna platforma za "pametne telefone" (smart phone). Povodom radikalne promene strategije, najveći proizvođač mobilnih telefona na svetu kaže da će raditi sa Vindouz...
"NOKIJA" I "MAJKROSOFT" U JEDNOM TELEFONU!
Izvor: Kurir, 11.Feb.2011
HELSINKI - Finska "Nokija" saopštila je da će telefon "vindouz" (Windows Phone) američke korporacije "Majkrosoft" (Microsoft) biti njena glavna platforma za "pametne telefone" (smart phone)...Povodom radikalne promene strategije, najveći proizvođač mobilnih telefona na svetu kaže da će raditi...

















