Mačvan i Krstović vodili Hemofarm do pobede

Izvor: Politika, 22.Sep.2010, 09:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prvo kolo kvalifikacija za Evroligu košarkaša: Hapoel (Izrael) – Hemofarm 84:97(16:26, 29:21, 27:20, 12:30). – Odluka prekosutra u Vršcu

Košarkaši Hemofarma sjajno su startovali u kvalifikacijama za Evroligu, protiv izraelskog prvaka Hapoel Gilboa Galil Eliona. Pred 3.500 gledalaca u „Nokija areni“ u Tel Avivu, Vrščani su silovitom igrom u poslednjoj četvrtini prve od dve utakmice, došli do pobede >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << od 97:84(26:16, 21:29, 20:27, 30:12). Tako imaju velikih 13 poena prednosti pred revanš u Vršcu koji se igra prekosutra od 18 č (RTS 2).

Spektakularne partije pružili su Milan Mačvan i Bojan Krstović, koji su zajedno ubacili 53 poena. Reprezentativac Srbije zabeležio je 31 pogodak(17 u drugom poluvremenu), uz samo tri promašaja u 16 šuteva za dva poena, šest skokova, tri asistencije i jednu blokadu za 30 minuta na terenu(indeks korisnosti 34). Najbolji saradnik bio mu je iskusniji saigrač sa krilne pozicije, koji je za tri poena šutirao na način koji bi bio izuzetan i da je linija „trojke“ i dalje na 6,25 metara, a od juče je na 6,75 metara od koša. Ubacio je šest puta u osam pokušaja, a Vrščani su ukupno pogodili 12 „trojki“, iz 31 prilike.

Da bi se domogli Evrolige, Vrščani moraju da savladaju tri prepreke, a potencijalni protivnik u drugom kolu je bolji iz dvomeča Roana i Albe.

Dvorana:“Nokija arena“. Gledalaca: 3.500. Sudije: Cmikjevič(Poljska), Zurapović(BiH), Zaščuk(Ukrajina).

Hapoel: Ben Cvi, Gordon, Meklinton 18(četiri „trojke“), Jivzori, Mekel 15(1), Grin 6(1), Karter 11, Lions 9, Kozikaro, Kazarnovski 2, Porat 3(1), Vilkirson 20(1).

Hemofarm: Pavković 3(1), Božović 3(1), Abdul Hamid 2, Krstović 22(6), Šutalo 8(2), Mačvan 31, Savović 10, Borisov 8(2), Knežević, Džordan 9, Maraš 1, Anđušić.

S. R.

----------------------------------------------

Alba na „minus sedam“

U prvim utakmicama prvog kola kvalifikacija za Evroligu košarkaša postignuti su sledeći rezultati:

Trener Hemofarma Željko Lukajić posle meča je rekao:

- Lepo je videti da ovaj mladi tim pokaže kako ima karakter da se i na gostovanju uzdigne u teškoj situaciji, što je uradio u trećoj četvrtini u trenutku kada smo gubili sa osam poena razlike. Ipak, iako smo ostvarili povoljan rezultat, imali smo mnogo grešaka. Moraćemo da popravimo skok u odbrani, ofanzivni nam je bio sjajan. Igračima sam na kraju rekao da je ovo tek prvo poluvreme.

objavljeno: 22/09/2010

Nastavak na Politika...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.