HUAWEI PRAVI SOPSTVENI OPERATIVNI SISTEM: Evo i zbog čega

Izvor: Telegraf.rs, 27.Jun.2016, 10:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

HUAWEI PRAVI SOPSTVENI OPERATIVNI SISTEM: Evo i zbog čega

Kompanija Huawei započela je sa kreiranjem sopstvenom mobilnog operativnog sistema. Iako se on gradi na osnovi Androida, novi OS trebalo bi da bude potpuno odvojen, ali i drugačiji od Google-ovog.

Prema pisanju portal "The Information", na razvoju novog sistema radi se u nekoj od skandinavskih zemalja, gde je smeštena nekolicina bivših radnika Nokije koji su prešli u Huawei.

Na čelu projekta nalazi se Abigejl >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << Brodi, bivša dizajnerka Apple-a koja je zadužena za izradu korisničkog interfejsa. Ona je prošle godine prešla u ovu kinesku kompaniju.

Osnovni razlog za izradu novog OS-a nije želja Huaweija da se takmiči s Appleom i Googleom za primat u distribuciji softvera za mobilne telefone. Novi OS bi, kako stvari sada stoje, Huawei počeo da koristi u slučaju da Google počne da uvodi prevelike restrikcije u korišćenju Androida.

Foto: Flickr/pestoverde

Tada bi oni lako mogli da pređu na srodan, ali svoj, operativni sistem na kojem ne postoji dodatna Googleova kontrola.

Naravno, to bi za sobom povlačilo i izradu čitavog ekosistema aplikacija, ali se čini da se trenutno u kineskoj kompaniji time ne opterećuju.

(Telegraf.rs / Izvor: bug.hr)


Pogledaj vesti o: Apple

Nastavak na Telegraf.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.