Krivična prijava zbog poreske utaje

Izvor: Kurir, 21.Avg.2012, 11:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krivična prijava zbog poreske utaje

BEOGRAD - Poreska uprava podnela je krivičnu prijavu protiv direktora privrednog društva "Građevinar Balkan" iz Beograda D.Ć. i D.R. i direktora privrednog društva "NB- blok 64"" iz Beograda M.R. zbog sumnje da su utajili porez i oštetili budžet Srbije za oko 24, 6 miliona dinara.

Prijava je podneta Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu, a kako je saopšteno iz Poreske uprave, D.Ć. je sa D.R. i u uz pomoć M.R. u periodu od januara 2009. do avgusta prošle godine >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << izvršio promet nekretnina fizičkim licima u iznosu od oko 220 miliona dinara i to u gotovini.

Kako je objašnjeno, taj novac nije uplaćen na tekući račun privrednog društva, već je iskorišćen za privatne potrebe prijavljenih, a ne postoje dokazi da su ta sredstva korišćena za obavljanje delatnosti privrednog društva i zbog toga imaju tretmen uzimanja iz imovine privrednog društva.

Na taj način, kako se dodaje u saopštenju, izbegnut je obračun i plaćanje porez na prihode od kapitala u iznosu od 24,6 miliona dinara, pa je tako budžet Srbije oštećen za taj iznos.
Pogledaj vesti o: Nekretnine

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.