Izvor: RTS, 15.Sep.2014, 18:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hapšenje zbog prodaje tuđe kuće
Muškarac uhapšen zbog sumnje da je na prevaru ustupio deo tuđe kuće u zamenu za 10.000 evra, a pravog vlasnika ostavio bez prava svojine.
Zbog sumnje da je izvršio krivično delo prevara, kruševačka policija je, po odobrenju Osnovnog javnog tužilaštva, odredila meru zadržavanja za S. P. (1975) iz Kruševca.
Sumnja se da je S. P. u nameri da sebi pribavi protivpravnu imovinsku korist prikazao lažne činjenice da je on prodavac dela kuće u Kruševcu, za šta >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << mu je oštećeni isplatio 10.000 evra, saopštila je policija.
Pošto osumnjičeni nije ispunio dogovor u vezi sa sklapanjem ugovora, on je za drugu nepokretnost, koja nije njegova, već vlasništvo lica koje ima isto ime i prezime kao on, sačinio i overio kod Osnovnog suda u Kruševcu ugovor o poklonu sa oštećenim, na osnovu kojeg se oštećeni upisao u katastar kao vlasnik, čime je pravi vlasnik izgubio pravo svojine nad nepokretnošću.
Takođe, sumnja se da je radnica Osnovnog suda u Kruševcu izvršila krivično delo nesavestan rad u službi, tako što je overila ugovor o poklonu, bez prethodnog utvrđivanja tačnosti podataka o licu koje raspolaže nepokretnošću. Policija je protiv nje podnela krivičnu prijavu.
Protiv radnice Katastra nepokretnosti, policija je podnela krivičnu prijavu, takođe u redovnom postupku, zbog postojanja osnova sumnje da je izvšila krivično delo prevara u pomaganju, tako što je rešenje službe za katastar adresirala i dostavila na fiktivnu adresu osumnjičenog S. P. umesto na adresu pravog vlasnika.









