Izvor: Blic, 28.Sep.2012, 08:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Brega prodaje zgradu za dva miliona evra
Muzičar Goran Bregović povećaće svoj bankovni račun za dva miliona evra, jer je u završnim pregovorima sa jednom agencijom za nekretnine kojoj će prodati zgradu u Ulici Jove Ilića u Beogradu.
Zgrada koja je izgrađena pre tri i po godine, kako saznajemo, ima tržišnu vrednost od najmanje tri miliona evra, ali Bregović želi da je proda zbog ranijih problema sa građevinskim dozvolama.
- Brega >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je tu zgradu i gradio s namerom da je proda i zaradi milione, ali se neko kome je zasmetao našao da istraži legalnost gradnje objekta i sputavao ga dugo i uspešno u toj nameri. On je ipak, zahvaljujući svojim vezama i novcu, uspeo da koliko-toliko sredi papire i konačno našao nekoga ko je spreman dobro da je plati i dalje preproda. Dobiće dva miliona evra za veliku četvorospratnicu, a ona realno vredi i više od tri milona, što je, složićete se, ogroman gubitak - otkriva dobroupućeni izvor “Blica“.
Stanovnici elitne ulice na Voždovcu, u blizini fakulteta Političkih nauka i FON-a, srećni su što će neko uskoro kupiti tu zgradu i dovesti u red plac na kome se ona nalazi. Najbliže komšije su se već žalile nadležnim organima da je u Breginoj nekretnini leglo bubašvaba, pacova i raznih otpadaka.
Poznati muzičar nije bio dostupan za komentare a njegov menadžer Raka Marić nije želeo da priča o imovinskom stanju svog klijenta. Bregović je donedavno bio u Beogradu, a početkom nedelje je otputovao za Ankaru, gde ima koncerte.
Problemi sa dozvolama
Goran Bregović u Beogradu ima četiri objekta. Dva su na Voždovcu u Ulici Jove Ilića, a druga dva na Senjaku u Suvoborskoj. On je zbog nekretnina na opštini Voždovac bio na sudu, a prilikom sudskog poravnjanja se obavezao da plati kaznu od dva i po miliona dinara. Muzičar je dobio dozvolu da gradi porodičnu kuću, a sagradio je stambenu zgradu.
Povezane vesti: Goran Bregović bez dozvola gradio četiri kuće Ceca ostaje bez dela kuće u Ljutice Bogdana Albanac ubio Srbina i dvojicu ranio jer nisu hteli da mu prodaju kuću Ulemeku trajno oduzeta kuća u Beogradu
Brega prodaje zgradu za dva miliona evra
Izvor: medio.rs, 28.Sep.2012
Muzičar Goran Bregović povećaće svoj bankovni račun za dva miliona evra, jer je u završnim pregovorima sa jednom agencijom za nekretnine kojoj će prodati zgradu u Ulici Jove Ilića u Beogradu.
Goran Bregović prodaje zgradu u Beogradu za dva miliona evra?!
Izvor: Svet, 28.Sep.2012
Muzičar Goran Bregović povećaće svoj bankovni račun za dva miliona evra, jer je u završnim pregovorima sa jednom agencijom za nekretnine kojoj će prodati zgradu u Ulici Jove Ilića u Beogradu. Zgrada koja je izgrađena pre tri i po godine ima tržišnu vrednost od najmanje tri miliona evra, ali...










