Izvor: Kurir, 18.Feb.2011, 18:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
TODORIĆ SKOVAO PLAN ZA PREUZIMANJE "MERKATORA"?
ZAGREB - Hrvatska kompanija "Agrokor", uz podršku Evropske banke za obnovu i razvoj, kreće u preuzimanje "Merkatora", prenose hrvatski mediji pisanje slovenačkog Dnevnika.
ZAGREB - Hrvatska kompanija "Agrokor", uz podršku Evropske banke za obnovu i razvoj, kreće u preuzimanje "Merkatora", prenose hrvatski mediji pisanje slovenačkog Dnevnika. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<
U prvoj fazi "Agrokor" planira da kupi 23,3 odsto "Merkatora" od "Pivovarne Laško", a posle toga će, kroz javnu ponudu, pokušati da stekne većinski udeo u ovom slovenačkom trgovinskom lancu.
Pregovori o kupovini sa "Pivovarom Laško" trebalo bi da budu završeni do kraja aprila, posle čega će "Agrokor" objaviti javnu ponudu svim akcionarima "Merkatora", sa ciljem sticanja najmanje 50 odsto udela u ovoj kompaniji.
Ukoliko se informacija pokaže istinitom, to će biti treći pokušaj vlasnika "Agrokora" Ivice Todorića da uđe u vlasničku strukturu "Merkatora" i postane dominantan trgovac u regionu.
Odluka da se krene u preuzimanje "Merkatora" navodno je doneta u Milanu, gde je sedište Unikredit banke, koji bi Todoriću stavila na raspolaganje pola milijarde evra, a ostatak bi osigurao "Agrokor", prenosi hrvatski Nacional.







